Personální úsek CZ LOKO připravil spolu s Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou Česká Třebová soutěž, popularizující technické vzdělávání. Určena je především žákům 6. – 9. tříd základních škol, z nichž vzejde vítěz, ale zapojit se do ní mohou samozřejmě i další čtenáři Orlického Deníku.
» ČTĚTE VÍCE

25. září 2015 vydal ředitel Drážního úřadu Polské republiky (Urząd Transportu Kolejowego) Krzysztof Dyl schválení typu komplexně modernizované lokomotivy řady 741.7 z produkce CZ LOKO pro provoz na polské železnici. Dokument s číslem Nr PL 51 2015 0013 je výsledkem náročného tříletého procesu schvalování univerzální lokomotivy, která je určena pro posunovací a traťovou službu na drahách celostátních, regionálních a vlečkách o rozchodu 1 435 mm.
» ČTĚTE VÍCE

Společnost CZ LOKO tradičně - již po deváté vystavuje na veletrhu TRAKO, který se koná v Gdaňsku od 22. do 25. září 2015. Záštitu nad 11. ročníkem TRAKO převzala paní Maria Wasiak, ministryně infrastruktury a rozvoje. Veletrh TRAKO je největší a nejprestižnější veletrh v Polsku, který se koná každý druhý rok a střídá se s berlínským veletrhem Innotrans.
» ČTĚTE VÍCE

Společnost CZ LOKO, a.s., se zúčastnila 5. ročníku Mezinárodního železničního salonu techniky a technologií EXPO 1520 ve společné expozici se společností Zeppelin Power Systems GmbH. Na venkovní ploše si mohli návštěvníci veletrhu prohlédnout komplexně modernizovanou šestinápravovou lokomotivu ČME3-M.
» ČTĚTE VÍCE

České premiéry tří komplexně modernizovaných lokomotivy 774.711, 774.712 a 774.713 se zúčastnili čtyři desítky českých, slovenských a polských železničních dopravců. Lokomotivy řady 774.7 jsou určeny pro těžkou posunovací a traťovou službu. Už na podzim je CZ LOKO dodá prvnímu privátnímu železničnímu operátorovi ve Finsku – společnosti Fennia Rail.
» ČTĚTE VÍCE