Mezinárodní veletrh TRAKO 2011

Ve dnech 11. - 14. října 2011 se v polském Gdaňsku uskutečnil 9. ročník mezinárodního železničního veletrhu TRAKO (Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO). I letos se této akce, tak jako při posledním ročníku před dvěma lety, zúčastnila CZ LOKO a její dceřiná společnost CZ LOKO Polska.

Expozice HOLDINGU CZ LOKO se nacházela v hale H4, kde mohli návštěvníci spatřit i exponáty – komponenty drážních vozidel - z produkce firmy MSV elektronika. Na volné ploše pak představila společnost CZ LOKO dvě vozidla.

V prvním případě se jednalo o dvounápravovou lokomotivu 797.823-2, která se zde zastavila cestou z výrobní provozovny Jihlava do sídla jejího nového majitele, kterým je uhelná společnost Kopalnia Wegla Brunatnego "Adamów" S.A (Turek - Wielkopolska). Zde bude lokomotiva, kterou pohání naftový motor Caterpillar C9 o výkonu 250 kW, provozována na vlečce zmíněného hnědouhelného dolu KWB a nedaleko umístěné elektrárny. Typová lokomotivní řada 797.8 je v Polsku schválena již od roku 2008, kdy firma CZ LOKO dodala Varšavskému metru (Metro Warszawskie) lokomotivu 797.819-0.

Druhým presentovaným exponátem bylo vozidlo MUV 74.001, tedy motorový univerzální vozík určený pro výstavbu, modernizaci, opravy i údržbu železničních tratí.

Součástí veletrhu TRAKO 2011, kterého se zúčastnilo téměř 500 vystavovatelů z 18 zemí, byly i semináře, přednášky a demonstrační ukázky produktů. Příští ročník, který by se měl v Gdaňsku opět konat za dva roky (ve dnech 24. až 27. 9.2013), se již zřejmě uskuteční v nově budovaném veletržním a kongresovém centru AMBER EXPO, které by mělo být otevřeno na jaře příštího roku.