V cukrovaru Dobrovice byla uvedena do provozu lokomotiva 724.714-1

Společnost Tereos TTD, a.s., převzala modernizovanou lokomotivu 724.714-1

Na slavnostním uvedení modernizované lokomotivy 724.714-1 do provozu symbolicky popřál Ing. Libor Gracl, ředitel cukrovaru a lihovaru Dobrovice, lokomotivě a kolegům z úseku dopravy dlouhá léta provozu. Při té příležitosti řekl: „Po letech provozu dvou malých lokomotiv a občasnému pronájmu větší lokomotivy jsme se rozhodli pro nákup modernizované lokomotivy řady 724.“

Křtu se ujal generální ředitel a předseda představenstva společnosti Tereos TTD, a.s. „Kromě vysokého nároku na spolehlivost nás k nákupu modernizované lokomotivy vedly ekonomické ukazatele.“ řekl Ing. Oldřich Reinbergr.

Josef Gulyás, obchodní ředitel pro střední Evropu CZ LOKO, a.s., ocenil rozhodnutí managementu společnosti Tereos o významné investici, která v příštích letech ušetří náklady na pohonné hmoty a údržbu v řádech desítek milion.

Modernizovaná lokomotiva 724.714-1 z jihlavského závodu CZ LOKO nahradí dvě „rosničky“. Od roku 2009 vypomáhala na vlečce i pronajatá lokomotiva řady 740. Rostoucím nárokům na výkony, ekologii a hygienu v potravinářském závodě přestaly stávající lokomotivy vyhovovat.

Společnost Tereos TTD, a.s. je vedoucí skupinou v oblasti zpracování cukrové řepy v České republice a zároveň patří mezi deset největších českých potravinářských firem. Od roku 1992 je součástí koncernu Tereos, jednoho z největších světových výrobců cukru, lihu a škrobu. Historie cukrovaru Dobrovice sahá až do roku 1831. Cukr je zde tedy nepřetržitě vyráběn již více než 181 let. Cukrovar Dobrovice je nejstarším fungujícím cukrovarem v Evropě.