Lokomotivy pro lehký posun 1 520 mm

Lokomotivy pro lehký posun jsou určeny zejména pro vlečky, případně speciální dráhy. Vhodné jsou tam, kde není velký obrat vozů, nebo jako doplňkové vozidlo k jinému výkonnějšímu vozidlu. Lokomotivy jsou určeny především k přistavování vozů k rampám, násypkám, váhám apod. Lokomotivy mohou při vhodném provozním nasazení spolehlivě zastat práci jiné výkonné lokomotivy.

*effishunter

Lokomotiva EffiShunter 300 je určena pro lehkou posunovací a traťovou službu na drahách celostátních, regionálních a vlečkách. Dvounápravová motorová lokomotiva disponuje elektrickým střídavě-stejnosměrným (AC/DC) přenosem výkonu. Lokomotiva je konstruována jako kapotová, s věžovou kabinou strojvedoucího. Obrys vozidla splňuje normu UIC 505-1 (kinematický) a dále obrys drah speciálních (metro Praha, Budapešť a Varšava).

Rozchod1 435
Maximální výkon328 kW
Počet náprav2
Hmotnost32 t
Rychlost60 km/h
ProvedeníNová
InteroperabilitaČeská republika Slovensko Bosna a Hercegovina Polsko Maďarsko 

Lokomotiva řady TME 3

Hnací drážní vozidlo řady TME 3 je určeno pro lehkou a středně těžkou posunovací službu především na průmyslových vlečkách a tratích o rozchodu 1 520 mm. Dvounápravová motorová lokomotiva o hmotnosti 23 tun na nápravu disponuje elektrickým střídavým (AC/AC) přenosem výkonu. Lokomotiva je konstruována jako kapotová s věžovou kabinou strojvedoucího umístěnou blíže k zadnímu čelníku hlavního rámu. Uspořádání dvojkolí je Bo a maximální rychlost lokomotivy je 60 km/h.

Rozchod1 520 mm
Maximální výkon403 kW
Počet náprav2
Hmotnost46 t
Rychlost60 km/h
ProvedeníNová
InteroperabilitaUktajina Litva Lotyšsko Bělorusko Rusko