Lokomotivy pro středně těžký posun 1520 mm

Lokomotivy pro středně těžký posun jsou vhodné zejména pro posun v seřaďovacích stanicích, vlečkách s pravidelným obratem vozů, nebo mohou být také používány na přetahy vozů mezi vlečkou a přípojnou stanicí. Disponují optimálním výkonem spalovacího motoru pro tento typ služby, vynikají výbornými rozhledovými poměry, ekologickými a ekonomickými přínosy.

*effiliner

Lokomotiva EffiLiner je určena pro těžkou posunovací a středně těžkou traťovou službu na drahách celostátních, regionálních a vlečkách. Čtyřnápravová motorová lokomotiva disponuje elektrickým střídavým (AC/AC) přenosem výkonu. Lokomotiva je konstruována jako kapotová, s věžovou kabinou strojvedoucího.

Rozchod1 435 mm
Maximální výkon970 kW
Počet náprav4
Hmotnost92 t
Rychlost100 km/h
ProvedeníNová
InteroperabilitaČeská republika Slovensko Rakousko Německo Polsko Maďarsko 

Lokomotiva řady TEM LTH / ТЭМ ЛТХ

Hnací drážní vozidla řady TEM LTH / ТЭМ ЛТХ jsou určena pro těžkou posunovací a traťovou službu na drahách celostátních, regionálních a vlečkách o rozchodu 1 520 mm. Čtyřnápravové motorové lokomotivy o hmotnosti 23 tun na nápravu disponují elektrickým střídavým (AC/AC) přenosem výkonu. Lokomotivy jsou konstruovány jako kapotové, s věžovou kabinou strojvedoucího umístěnou blíže k zadnímu čelníku hlavního rámu. Uspořádání dvojkolí je B'o B'o. Maximální rychlost lokomotiv je 100 km/h. Lokomotiva TEM LTH splňuje normy TSI v rámci EU, lokomotiva ТЭМ ЛТХ splňuje normy GOST.

Rozchod1 520 mm
Maximální výkon709 kW
Počet náprav4
Hmotnost92 t
Rychlost100 km/h
ProvedeníNová
InteroperabilitaUktajina Litva Lotyšsko Bělorusko Rusko 

Lokomotiva řady TME 3

Hnací drážní vozidlo řady TME 3 je určeno pro lehkou a středně těžkou posunovací službu především na průmyslových vlečkách a tratích o rozchodu 1 520 mm. Dvounápravová motorová lokomotiva o hmotnosti 23 tun na nápravu disponuje elektrickým střídavým (AC/AC) přenosem výkonu. Lokomotiva je konstruována jako kapotová s věžovou kabinou strojvedoucího umístěnou blíže k zadnímu čelníku hlavního rámu. Uspořádání dvojkolí je Bo a maximální rychlost lokomotivy je 60 km/h.

Rozchod1 520 mm
Maximální výkon403 kW
Počet náprav2
Hmotnost46 t
Rychlost60 km/h
ProvedeníNová
InteroperabilitaUktajina Litva Lotyšsko Bělorusko Rusko