Český Rail Cargo Carrier získal první EffiShunter 1000M

07.12.2021

Český nákladní dopravce Rail Cargo Carrier – Czech Republic, patřící do rakouské skupiny ÖBB, se stal prvním soukromým provozovatelem lokomotivy EffiShunter 1000M v České republice. Dodávka lokomotivy provozovateli probíhá za spolupráce se společností Unicredit Leasing Česká republika, která je majitelem lokomotivy a lokomotivu dlouhodobě společnosti RCC CZ pronajímá. Součástí dodávky lokomotivy je  i nová aplikace MyLOKO pro správu a údržbu lokomotivního fleetu. K předání došlo na přelomu listopadu a prosince v jihlavské provozovně CZ LOKO.

 

Lokomotiva, vybavená zabezpečovačem ECTS, bude využita hlavně na Ostravsku, ale pro provoz bude schválena na území Česka, Slovenska a Maďarska. 

„Našim smluvním partnerem je Unicredit Leasing, s nímž dopravce uzavřel smlouvu na její pronájem a údržbu. O kompletní údržbu se postará naše společnost v rámci full servisní smlouvy, což je aktuální trend“ uvedl Michal Schaffer, vedoucí oddělení marketingu.

Dopravci RCC má ve svém vozovém parku už také dvě lokomotivy EffiLiner 1600, přezdívané Bizon, a to rovněž prostřednictvím Unicredit Leasing. Firma, která je součástí státní železnice Österreichische Bundesbahne (ÖBB), je využívá ve svých dceřiných společnostech RCC – Czech Republic a RCC - Slovakia.

Zpět
×