• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • CZ LOKO je důležitým dodavatelem lokomotiv pro CER Cargo Holding

  12.04.2018

  Spolupráce českého výrobce lokomotiv CZ LOKO a mezinárodní společnosti L.A.C. Holding do jejíž skupiny patří, mimo jiné, maďarský dopravce CER Hungary Central-European Railway Transport a slovensko-český dopravce CER Slovakia nabývá na intenzitě. Svědčí o tom i předání nové modernizované lokomotivy EffiLiner 1600 (753.609-7), ke kterému došlo 28. března ve výrobním závodu CZ LOKO v České Třebové, lokomotivu za účasti managementu L.A.C Holding převzal maďarský „CER“, který bude provozovat danou lokomotivu převážně na území Maďarska a Slovenska.

  Důležitost strategického partnerství potvrdil CER Slovakia podpisem kontraktu na dodání další lokomotivy řady Effiliner 1600, kterou hodlá tento dynamicky se rozvíjející dopravce provozovat převážně na území Česka a Slovenska. Dle Jána Kišše, výkonného ředitele CER Slovakia, při výběru vhodného hnacího vozidla rozhodly hlavně provozní vlastnosti s důrazem na vysokou ekonomiku provozu a nízké servisní a provozní náklady.

  CZ LOKO dodalo CER Cargo holding mimo jiné moderní šestinápravovou diesel-elektrickou lokomotivu EffiShunter 1600 a na podzim roku 2017 byla rovněž podepsána smlouva na dodávku elektrické dvousystémové lokomotivy EffiLiner 3000, která bude předána ke zkušebnímu provozu do konce dubna 2018.

  CZ LOKO je důležitým dodavatelem lokomotiv pro CER Cargo Holding

  Zástupci CZLOKO a L.A.C. Holding do jejíž skupiny patří, mimo jiné, maďarský dopravce CER Hungary Central-European Railway Transport a slovensko-český dopravce CER Slovakia při slavnostním předání lokomotivy EffiLiner 1600 (753.609)

  CZ LOKO je důležitým dodavatelem lokomotiv pro CER Cargo Holding

  V rámci slavnostního předání se uskutečnila i zkušební jízda

  CZ LOKO je důležitým dodavatelem lokomotiv pro CER Cargo Holding

  Předseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta (vlevo) a výkonný ředitel CER Slovakia Ján Kišš při podpisu smlouvy na dodávku další lokomotivy EffiLiner 1600

  Zpět
  ×