• HOT LINE SERVIS

  Volejte

  +420 725 895 503

 • Virtual Depo

  CZ LOKO je důležitým dodavatelem lokomotiv pro CER Cargo Holding

  12.04.2018

  Spolupráce českého výrobce lokomotiv CZ LOKO a mezinárodní společnosti L.A.C. Holding do jejíž skupiny patří, mimo jiné, maďarský dopravce CER Hungary Central-European Railway Transport a slovensko-český dopravce CER Slovakia nabývá na intenzitě. Svědčí o tom i předání nové modernizované lokomotivy EffiLiner 1600 (753.609-7), ke kterému došlo 28. března ve výrobním závodu CZ LOKO v České Třebové, lokomotivu za účasti managementu L.A.C Holding převzal maďarský „CER“, který bude provozovat danou lokomotivu převážně na území Maďarska a Slovenska.

  Důležitost strategického partnerství potvrdil CER Slovakia podpisem kontraktu na dodání další lokomotivy řady Effiliner 1600, kterou hodlá tento dynamicky se rozvíjející dopravce provozovat převážně na území Česka a Slovenska. Dle Jána Kišše, výkonného ředitele CER Slovakia, při výběru vhodného hnacího vozidla rozhodly hlavně provozní vlastnosti s důrazem na vysokou ekonomiku provozu a nízké servisní a provozní náklady.

  CZ LOKO dodalo CER Cargo holding mimo jiné moderní šestinápravovou diesel-elektrickou lokomotivu EffiShunter 1600 a na podzim roku 2017 byla rovněž podepsána smlouva na dodávku elektrické dvousystémové lokomotivy EffiLiner 3000, která bude předána ke zkušebnímu provozu do konce dubna 2018.

  Zástupci CZLOKO a L.A.C. Holding do jejíž skupiny patří, mimo jiné, maďarský dopravce CER Hungary Central-European Railway Transport a slovensko-český dopravce CER Slovakia při slavnostním předání lokomotivy EffiLiner 1600 (753.609)

  V rámci slavnostního předání se uskutečnila i zkušební jízda

  Předseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta (vlevo) a výkonný ředitel CER Slovakia Ján Kišš při podpisu smlouvy na dodávku další lokomotivy EffiLiner 1600

  Zpět
  ×