• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Dvě novinky od CZ LOKO: EffiShunter 1000 pro ČD Cargo a HybridShunter 400

  07.06.2019

  Hned dvě novinky představí CZ LOKO na letošním veletrhu Czech Raildays. Tahákem expozice se stane dvounápravová lokomotiva HybridShunter 400, která je vůbec první lokomotivou s hybridním pohonem v portfoliu tohoto významného producenta drážních vozidel.

  „Použití hybridního pohonu vychází z aktuálních trendů, kdy jsou upřednostňovány „čisté“ druhy energií, které je možné získávat z obnovitelných zdrojů, oproti fosilním palivům. Použitá technologie je šetrná k životnímu prostředí, a navíc minimalizuje hlukovou zátěž. Tyto přednosti se naplno projeví především při posunu v městských aglomeracích, průmyslových halách a dalších obdobných provozech,“ říká k projektu Jan Kutálek, obchodní ředitel CZ LOKO.

  Hybridní pohon zajišťuje trakční baterie s režimem nabíjení ze zásuvky vnějšího napájení (plug-in). Jako záloha slouží spalovací motor CAT C4.4.

  Po představení veřejnosti bude lokomotiva podrobena náročnému zkušebnímu provozu, na jehož základě bude zahájena sériová výroba. “Plánujeme tuto technologii využít rovněž při stavbě výkonnější čtyřnápravové lokomotivy s hybridním pohonem“ dodává Jan Kutálek

  Naopak již osvědčený koncept představí motorová lokomotiva EffiShunter 1000. Představena bude konkrétně lokomotiva 744.110 z pětikusové série pro ČD Cargo.

  Typ EffiShunter 1000 je vlajková loď z produkce společnosti CZ LOKO. Disponuje spalovacím motorem CAT C32 s výkonem 895 kW. Vybavena je všemi potřebnými moderními technologiemi, jako je například kamerový systém, on-line monitoring a diagnostiky, prkvy pasivní bezpečnosti. Všechny lokomotivy EffiShunter 1000 pro ČD CARGO budou také vybaveny zabezpečovacím systémem ETCS.

  Všech pět lokomotiv bude mít ČD Cargo k dispozici na přelomu letošního a příštího roku, po dokončení schvalovacího procesu. Dalších pět lokomotiv je součástí opce. Pro CZ LOKO jde o první úspěch s typem EffiShunter 1000 u tuzemského zákazníka, poté co se s ním podařilo prosadit v Itálii a ve Slovinsku.

  Jubilejní dvacátý ročník veletrhu Czech Raildays můžete navštívit ve dnech 11. – 13. 6. 2019. Místem konání je tradičně nákladní obvod železniční stanice Ostrava hl.n.

  HybridShunter 400

  HybridShunter 400

  HybridShunter 400

  HybridShunter 400

  HybridShunter 400

  HybridShunter 400

  Zpět
  ×