• HOT LINE SERVIS

  Volejte

  +420 725 895 503

 • Virtual Depo

  Fennia Rail převzala další lokomotivy od CZ LOKO

  10.11.2017

  Společnost Fennia Rail Oy převzala ve středu 25. 10. 2017 čtvrtou a pátou lokomotivu řady EffiShunter 1600 od českého výrobce CZ LOKO. Lokomotivy označované v České republice jako řada 774.7 ponesou finské označení Dr 18.

  „Opce, na které jsme se dříve dohodli a následné dodání těchto dvou lokomotiv do Finska, jsou pro CZ LOKO velmi významné. Znamená to, že rozhodnutí vstoupit na finský trh bylo správné a pro obě strany přínosné. Potvrdilo se tím mimo jiné i to, že naše exportní strategie byla dobře zvolená a budeme v ní pokračovat i v blízké budoucnosti,“ říká Josef Gulyás, generální ředitel CZ LOKO.

  Fennia Rail Oy zahájila svou dopravní činnost před rokem a stále je na finském trhu jediným soukromým železničním dopravcem. Svým zákazníkům nabízí několik druhů dopravních služeb. Jedná se především o přepravu dřeva uvnitř Finska, přeshraniční dopravu zboží do Ruska nebo opačně a přepravu železničních výhybek.

  Diesel-elektrickou lokomotivu EffiShunter 1600 pohání motor CAT 3512- C-HD o výkonu 1 550 kW a je vybavena střídavě-stejnosměrným přenosem výkonu (AC/DC) na šest hnacích dvojkolí. Lokomotiva splňuje normu TSI a je určena pro traťovou službu, staniční posun a pro náročný provoz na průmyslových vlečkách, např. hutních, důlních či petrochemických. Lokomotivy řady EffiShunter 1600 už kromě Finska jezdí např. i v Maďarsku či Pobaltí.

  EffiShunter 1600 (finské označení Dr18 104) po příjezdu do stanice Kouvola

  Provozní ředitel Fennia Rail Hannu Lehikoinen a Key Account Manager CZ LOKO Riziero Boccia

  Zpět
  ×