• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Fennia Rail převzala další lokomotivy od CZ LOKO

  10.11.2017

  Společnost Fennia Rail Oy převzala ve středu 25. 10. 2017 čtvrtou a pátou lokomotivu řady EffiShunter 1600 od českého výrobce CZ LOKO. Lokomotivy označované v České republice jako řada 774.7 ponesou finské označení Dr 18.

  „Opce, na které jsme se dříve dohodli a následné dodání těchto dvou lokomotiv do Finska, jsou pro CZ LOKO velmi významné. Znamená to, že rozhodnutí vstoupit na finský trh bylo správné a pro obě strany přínosné. Potvrdilo se tím mimo jiné i to, že naše exportní strategie byla dobře zvolená a budeme v ní pokračovat i v blízké budoucnosti,“ říká Josef Gulyás, generální ředitel CZ LOKO.

  Fennia Rail Oy zahájila svou dopravní činnost před rokem a stále je na finském trhu jediným soukromým železničním dopravcem. Svým zákazníkům nabízí několik druhů dopravních služeb. Jedná se především o přepravu dřeva uvnitř Finska, přeshraniční dopravu zboží do Ruska nebo opačně a přepravu železničních výhybek.

  Diesel-elektrickou lokomotivu EffiShunter 1600 pohání motor CAT 3512- C-HD o výkonu 1 550 kW a je vybavena střídavě-stejnosměrným přenosem výkonu (AC/DC) na šest hnacích dvojkolí. Lokomotiva splňuje normu TSI a je určena pro traťovou službu, staniční posun a pro náročný provoz na průmyslových vlečkách, např. hutních, důlních či petrochemických. Lokomotivy řady EffiShunter 1600 už kromě Finska jezdí např. i v Maďarsku či Pobaltí.

  Fennia Rail převzala další lokomotivy od CZ LOKO

  EffiShunter 1600 (finské označení Dr18 104) po příjezdu do stanice Kouvola

  Fennia Rail převzala další lokomotivy od CZ LOKO

  Provozní ředitel Fennia Rail Hannu Lehikoinen a Key Account Manager CZ LOKO Riziero Boccia

  Zpět
  ×