• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • CZ LOKO podpořilo jubilejní 20. ročník "šlapohybového" klání Memoriál prof. Jiřího IZERA

  13.07.2020

  Již 20 let se každý rok pod fotbalovým stadionem v České Třebové v červnu schází studenti, pedagogové a absolventi Dopravní fakulty Jana Pernera, oboru Dopravní prostředky, zaměření Kolejová vozidla, aby změřili své síly při okružním cyklistickém závodu, který začíná zdoláním kopce „Kohout“, pokračuje sjezdem do obce Přívrat a končí návratem přes Zacharovec zpět k fotbalovému stadionu.

  V pátek 26. 6. 2020 se uskutečnil jubilejní 20. ročník tohoto tradičního cyklistického závodu pořádaného Dislokovaným pracovištěm Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v České Třebové.

  Stalo se již hezkou tradicí, že samotnému závodu vždy předchází jízda Šlapohybců na českotřebovský hřbitov spojená s krátkou vzpomínkou na pana profesora Izera, skvělého pedagoga a odborníka, ale především zapáleného účastníka 1. ročníku Šlapohybového klání.

  Po spravedlivém vylosování pořadí kolem 17. hodiny se všichni přihlášení Šlapohybci vydali v přátelské atmosféře a bez ohledu na věkové rozdíly na svých bicyklech ke startu. Do závodu se za nejistého počasí vrhlo celkem 9 účastníků.

  V rámci jubilejního ročníku byla vyhlášena speciální kategorie „RETRO“. Příkladem šel pedagog a organizátor akce Aleš Hába, který oprášil na jedno století starý bicykl a v dobovém stylu dokázal, že „Kohouta“ lze důstojně zdolat i bez přehazovačky, byť ne po celou dobu v sedle.

  Žádného šlapohybce neodradila během závodu ani mírná nepřízeň počasí, všichni se však v boji o nejlepší čas drželi tradičního hesla Šlapohybového klání „NENÍ DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE DOJET DO CÍLE“.

  A tak jako vždy po úspěšném dojezdu všech účastníků mohlo proběhnout slavnostní vyhlášení třech nejlepších Šlapohybců, kterého se ujal zakladatel a současný prezident Šlapohybového klání Jaromír Zelenka. Po skončení ceremoniálu následovalo neformální posezení ve venkovních prostorách restaurace "Na stadionu".

  I letos akci tuto podpořila společnost CZ LOKO, která připravila pro nejlepší Šlapohybce jako vždy pěkné ceny. A je třeba též dodat, že s nejlepším časem dojel do cíle, a tak Šlapohybcem roku 2020 se stal absolvent a současný zaměstnanec společnosti CZ LOKO Lukáš Haupt.

  Text: Aleš Hába, Univerzita Pardubice

  Šlapohyb 2020

  Radomír Žídek se závodu zúčastnil i se svojí dcerkou

  Šlapohyb 2020

  Aleš Hába krátce po startu s úsměvem vyjíždí do závodu v „retro“ stylu

  Šlapohyb 2020

  Prezident Šlapohybového klání předává vítězi letošního klání putovní pohár

  Šlapohyb 2020

  Šlapohybci 2020

  Zpět
  ×