• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Oceanogate Italia kupuje lokomotivu řady 741.7

  15.07.2019

  V pořadí pátým provozovatelem lokomotiv řady 741.7 v Itálii se stane společnost Oceanogate Italia, která zajišťuje železniční dopravu pro mateřskou skupinu Contship Italia Group. Oceanogate Italia v současné době provozuje dvanáct lokomotiv – devět v traťové službě a tři na posunu. Objednávka čtvrté posunovací lokomotivy souvisí s postupnou modernizací kontejnerového terminálu Melzo RHM. Tento terminál o rozloze větší než 30 hektarů disponuje kapacitou 300 000 TEU za rok. Jeho součástí je také sedm manipulačních kolejí určených pro posun a sestavu vlaků o délce až 750 metrů. Zároveň jde o klíčovou součást tzv. „jižní brány“, sloužící k zásobování pozemních terminálů v Itálii, ale i celé jižní a střední Evropě.

  Pro společnost CZ LOKO zůstává Itálie z dlouhodobého hlediska strategickým trhem. Kromě samotného poměru kvality a ceny je v tomto regionu cestou k úspěchu především zastoupení prostřednictvím vlastní dceřiné společnosti CZ LOKO ITALIA, která pro zákazníky zajišťuje kompletní full-servis v oblasti údržby, a navíc se podílí na schvalování nových vozidel. Díky tomu zde CZ LOKO uspělo nejen s řadou 741.7, vzniklou modernizací starších lokomotiv, ale také s přelomovou novostavbou typu EffiShunter 1000.

  Modernizovaná lokomotiva 741.7 je určena především pro posun, čemuž odpovídá kapotové uspořádání s věžovou kabinou strojvedoucího, zajišťující obsluze dokonalý výhled. Pohon obstarává spalovací motor Caterpillar 3508 o výkonu 1000 kW. Doposud bylo do Itálie dodáno čtyřem dopravcům dvanáct těchto lokomotiv. S počtem dvaceti kusů je jejich největším provozovatelem tuzemská huť Liberty Ostrava (dříve ArcellorMittal Ostrava). Dvě lokomotivy slouží také v Turecku.

  Oceanogate 741.7

  Barevné řešení lokomotivy řady 741.7 pro Oceanogate

  Zpět
  ×