ŠKODA AUTO převzala dvě lokomotivy EffiShunter 500 od CZ LOKO

22.03.2018

Největší česká automobilka obměnila svůj lokomotivní park, když od CZ LOKO převzala dvě nové lokomotivy typu EffiShunter 500. K předání došlo v úterý 13. března 2018 ve výrobním závodě v Mladé Boleslavi, kde budou obě lokomotivy sloužit k seřazování ucelených vlaků s novými automobily.

Součástí dodávky obou lokomotiv je také zajištění komplexní údržby vozidel po dobu deseti let formou tzv. fullservice.

Našim cílem v tomto projektu nebylo pouze dodat vozidla, ale především dodat klientovi komplexní dlouhodobou službu „na klíč“. Tento projekt vlastně pouze potvrzuje dlouhodobý trend, kdy zákazník preferuje nákup lokomotiv včetně pravidelné údržby, havarijního servisu a dalších služeb spojených s provozem vozidel. Největší výhodou pro zákazníka je, že neodpovídá za spolehlivost vozidel, tu musíme po celých 10 let zajistit my a v případě problému garantovat reakční dobu 1 hodinu. Z důvodu tak náročných podmínek projektu jsme přistoupili i k otevření samostatného servisního střediska přímo v areálu společnosti ŠKODA AUTO, kde se budeme o obě vozidla starat. “, říká Ing. Jan Kutálek, obchodní ředitel CZ LOKO.

Čtyřnápravové lokomotivy EffiShunter 500 jsou primárně určeny pro posunovací službu a patří do poslední generace posunovacích lokomotiv z rodiny EffiShunter. V posledních letech tyto lokomotivy CZ LOKO dodalo do Třineckých železáren, srbské společnosti Nafta Industrija Srbije a také společnosti RailCargo Carrier. Lokomotivy pro Škoda Auto a.s. pohání spalovací motor CAT C18 o výkonu 563 kW splňujícím emisní třídu Stage IIIB a jsou vybaveny poloautomatickými spřáhly. Výroba obou lokomotiv proběhla v jihlavském výrobním závodě CZ LOKO.

Pro holding CZ LOKO, a.s. je tento projekt další velice důležitá reference. Dceřiná společnost CZ Logistics zajišťuje již od začátku roku 2018 obsluhu lakovny mladoboleslavské automobilky formou dlouhodobého pronájmu lokomotivy 704.703 a to nejen včetně fullservice ale také včetně zajištění personálu pro provoz tohoto vozidla.

EffiShunter 500 pro ŠKODA AUTO

Lokomotivy EffiShunter 500 pro ŠKODA AUTO

EffiShunter 500 pro ŠKODA AUTO

Lokomotiva EffiShunter 500 pro ŠKODA AUTO

Zpět
×