Šlapohybového klání „Memoriál prof. Jiřího IZERA“ opět s podporou CZ LOKO

12.07.2021

Tradiční amatérský závod studentů, pedagogů a absolventů oboru Dopravní prostředky, zaměření Kolejová vozidla vstoupil letos do své třetí dekády. V pátek 11. 6. 2021 se totiž uskutečnil již 21. ročník této akce pořádaného Dislokovaným pracovištěm Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v České Třebové. V prostředí českotřebovské vrchoviny změřilo své síly na bicyklech rozličného provedení a stáří celkem 9 účastníků různých věkových kategorií.

Trasa a organizace závodu je již od 1. ročníku této akce neměnná. V pořadí daném losem odstartovali šlapohybci jednotlivě a ve stejném časovém rozestupu. Úvod závodu byl ve znamení ostrého výšlapu na Kohouta. Následoval „padák“ do obce Přívrat a po příjemné rovince a lehkém výšlapu na Zacharovec byl pak odměnou pohodový závěrečný sjezd a cílová rovinka. Tento cca 12km okruh zvládli všichni účastníci bez nejmenších obtíží, už jen proto, že se drželi tradičního hesla šlapohybového klání „Není důležité vyhrát, ale dojet do cíle“.

Po závodu byli v rámci slavnostního ceremoniálu vyhlášeni tři nejlepší Šlapohybci letošního ročníku, kteří z rukou prezidenta Šlapohybového klání Jaromíra Zelenky obdrželi diplomy. Šlapohybové klání CZ LOKO tradičně podpořilo formou zajímavých věcných cen pro nejlepší jezdce.

Neméně důležitou a také tradiční částí celé akce bylo závěrečné neformální posezení ve venkovních prostorách restaurace "Na stadionu", v rámci něhož obdržel každý aktivní šlapohybec za odměnu klobásu a točené pivo.

Ing. Aleš Hába, Ph.D.
Dopravní fakulta Jana Pernera, Univerzita Pardubice

Účastníci 21. ročníku Šlapohybového klání

Účastníci 21. ročníku Šlapohybového klání po vyhlášení výsledků.

Zpět
×