• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Aktuality

  Atraktivní novinka EffiShunter 1000 měla premiéru v Berlíně

  21.11.2016

  Atraktivní novinka EffiShunter 1000 měla premiéru v Berlíně
  Nová česká interoperabilní dieselelektrická lokomotiva EffiShunter 1000, vyvinutá a vyrobená v akciové společnosti CZ LOKO, měla premiéru v Berlíně na prestižním veletrhu dopravních technologií Innotrans 2016, který se koná od 20. do 23. září. Firma si od jejího uvedení na trh hodně slibuje a věří v její komerční úspěch zvláště v zahraničí.

  „Jde o výsledek našeho vlastního výzkumu a vývoje. Díky zkušenostem při použití unifikovaných technologických řešení dodáváme na trh produkty v kvalitě, odpovídající evropským i světovým měřítkům. Nabízíme tedy světovou kvalitu s chytrým českým přístupem, což se týká i naší poslední novinky “ říká Jaroslav Plhák, obchodní ředitel CZ LOKO.

  Čtyřnápravová lokomotiva EffiShunter 1000 má výkon 895 kW a maximální tažnou sílu 267 kN a je určena zejména pro všechny druhy posunu a náročný provoz na průmyslových vlečkách. Vybavena je střídavým přenosem výkonu AC/AC ze spalovacího motoru na hnací dvojkolí, a její parametry odpovídají nejnovějším normám TSI pro provoz v celé Evropě. Konfigurace lokomotivy zaručuje vysokou spolehlivost, nízké náklady na provoz a údržbu, a komfort a bezpečnost obsluhy. Lokomotiva je vybavena digitálním řídicím systémem s on-line diagnostikou a monitoringem lokomotivy přes GPS. Na přání zákazníka lze pak instalovat další sofistikované technologie jako je automatická regulace rychlosti, radiové dálkové ovládání nebo automatické spřahovací zařízení.

  Lokomotiva EffiShunter 1000 doplňuje portfolio efektivních dieselových hnacích vozidel, začínajících řadou 300 s malou posunovací lokomotivou využitelnou také pro metro, přes řady 500 a 700 pro náročný provoz na vlečkách hutí nebo v dolech, až po nejvýkonnější lokomotivu řady EffiShunter 1600 pro těžkou posunovací službu, jezdící ve světě už ve více než 100 exemplářích.

  Zpět
  ×