• HOT LINE SERVIS

  Volejte

  +420 725 895 503

 • Aktuality

  OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ NA POZICICI FINANČNÍHO ŘEDITELE SPOLEČNOSTI CZ LOKO A.S.

  28.04.2020

  Vážení obchodní partneři, od 1.5.2020 dojde ke změně na pozici Finančního ředitele společnosti CZ LOKO a.s.

  Novou Finanční ředitelkou se stane paní Romana Szitová, která ve funkci nahradí Ing. Michala Holého. Panu Holému bychom tímto chtěli poděkovat za dlouholetou spolupráci s naší firmou a popřát mu do budoucna mnoho pracovních a osobních úspěchů.

  Zobrazit více

  Technická konference ukázala budoucnost lokomotiv CZ LOKO. Vývoj směřuje ke kombinaci elektřiny, baterií i spalovacích motorů

  12.03.2020

  Budoucnost lokomotiv společnosti CZ LOKO je v kombinaci různých druhů energií, tedy elektřiny, baterií i spalovacích motorů. „Pracujeme na více verzích nových lokomotiv, z nichž některé prototypy by se měly na trhu objevit v letech 2022 až 2023,“ uvedl generální ředitel Josef Gulyás na Technické konferenci o budoucnosti posunovacích lokomotiv v Česku, která se konala 10. března v České Třebové.

  Zobrazit více

  CZ LOKO má další objednávku na Balkáně. Nejmenší EffiShuntery poputují do Srbska

  18.02.2020

  Srbský státní dopravce Srbija voz, zajišťující v zemi osobní dopravu, svůj vozový park doplní o dvě lokomotivy typu EffiShunter 300. Rozhodlo o tom vítězství českého výrobce CZ LOKO v mezinárodním výběrovém řízení. Podobně jako České dráhy, které jich vlastní dvanáct, je nasadí ve stanicích a depech na posun vozidel a řazení souprav. Dodány budou podle smlouvy v prvním kvartálu 2021.

  Zobrazit více

  CZ LOKO pokračuje v modernizaci amerických lokomotiv pro estonský Operail. Celkem už jde o 13 vozidel

  10.01.2020

  Estonský nákladní dopravce Operail od české společnosti CZ LOKO získá dalších šest paketů pro komplexní modernizaci amerických lokomotiv C30 na řadu C30-M. Zástupci obou firem se na tom dohodli v Tallinu. Během roku jde už o druhý kontrakt. Předchozí byl uzavřen loni v lednu a týkal se dodávky čtyř paketů. Už dříve firma do země dodala tři tyto modernizované lokomotivy. Celkem tak půjde o 13 vozidel.

  Zobrazit více

  CZ LOKO se stává partnerem jihlavského hokeje

  19.12.2019

  Už ne na Horáckém zimním stadionu, ale v CZ LOKO Aréně budou od ledna hrát hokejisté HC Dukla Jihlava. Nové jméno stadionu, který byl otevřen v prosinci 1955 a od roku 2005 patří do majetku města, propůjčila společnost CZ LOKO, druhý největší evropský výrobce posunovacích lokomotiv. Celkovou koncepci strategického partnerství minimálně do roku 2025 dnes představili zástupci firmy, města a klubu.

  Zobrazit více

  CZ LOKO získalo titul Bezpečný podnik. Zatím pro jihlavskou provozovnu

  20.11.2019

  Akciová společnost CZ LOKO, provozovna Jihlava, se zařadila mezi nemnoho českých firem, které splnily kritéria pro udělení titulu Bezpečný podnik. Ocenění firmě v říjnu udělil Státní úřad inspekce práce.

  Zobrazit více

  CZ LOKO se postará o lokomotivní park Čepra. Vyhrálo soutěž na jeho kompletní servis

  14.10.2019

  O tucet lokomotiv společnosti ČEPRO, patřící mezi významné hráče na tuzemském trhu s ropnými produkty, se nově postará CZ LOKO, které vyhrálo výběrové řízení na jejich údržbu a servis. Smlouva je uzavřena na čtyři roky.

  Zobrazit více

  CZ LOKO pořídilo dílnu žákům českotřebovské VOŠ

  09.10.2019

  Na více než půl milionů korun vyšla rekonstrukce zámečnické dílny, která byla dnes otevřena na českotřebovské Vyšší odborné škole a Střední škole technické. Určena je žákům 1. ročníků oboru strojní mechanik, elektrikář a mechanik elektrotechnik. Jejím hlavním donátorem je společnost CZ LOKO, která na ní věnovala 300 tisíc korun, sama škola do projektu vložila dalších 215 tisíc korun.

  Zobrazit více

  První EffiShunter má ETCS. A zájem o ně roste v cizině i doma.

  01.10.2019

  EffiShunter 1000 z produkce společnosti CZ LOKO se stal historicky první u nás vyrobenou lokomotivou vybavenou evropským zabezpečovacím systémem ETCS. Instalovat ho se dosud v Česku žádnému výrobci nepodařilo. Jezdit bude v barvách ČD Cargo, které si už první z pěti objednaných vozidel převzalo 30. září. Zbylé budou následovat ještě do konce roku. Půjde o první lokomotivy vybavené systémem ETCS již přímo z výroby. Doposud se vyráběly lokomotivy pouze s tzv. přípravou. Vybavení systémem ETCS bude během příštích několika let nutnou podmínkou pro provoz všech vlaků na hlavních tratích nejen u nás, ale v celé EU.

  Zobrazit více

  Poslední lokomotivy EffiLiner 1600 odebere ČD Cargo

  27.09.2019

  Ještě do konce roku stihne ČD Cargo převzít jednu motorovou lokomotivu typu EffiLiner 1600 z produkce CZ LOKO. Do konce února příštího roku obdrží další tři. Tento termín musí být dodržen z důvodu ukončení platnosti výjimky od Drážního úřadu, umožňující provádění těchto modernizací. ČD Cargo se díky tomu stane posledním provozovatelem tohoto typu.

  Zobrazit více

  Na značku CZ LOKO vsadil i slovenský Mondi SCP

  04.09.2019

  Slovenská společnost Mondi SCP, jeden z největších průmyslových podniků v zemi, vsadil při obnově svých lokomotiv na českou značku CZ LOKO. Právě její EffiShunter 600 dopravce včera slavnostně převzal. Nasadí ho k zajištění provozu mezi vlečkovým areálem Mondi a železniční stanicí Lisková.

  Zobrazit více

  První lokomotivy EffiShunter 600 jsou v Turecku. Dorazily tam po kolejích, vodě i silnici

  30.08.2019

  Po třítýdenní cestě, zahrnující jízdu po železnici, řece i silnicích, dorazily v druhé polovině srpna do Turecka první dvě ze šesti lokomotiv EffiShunter 600. Cesta z výrobního závodu společnosti CZ LOKO v Jihlavě do Iskenderu na pobřeží Středozemního moře proběhla bez výraznějších komplikací. Lokomotivy nejprve dojely po kolejích do bratislavského přístavu, odkud po Dunaji odpluly na palubě lodi do bulharského Ruse. Tam byly přeloženy na silniční podvalník, na němž doputovaly do největších oceláren v zemi Isdemir, kde si je převzali noví vlastníci.

  Zobrazit více

  CZ LOKO uspělo na Ukrajině. Ocelárnám ArcelorMittal dodá čtyři lokomotivy EffiShunter 1600.

  06.08.2019

  Významný exportní úspěch si CZ LOKO připsalo počátkem července 2019, když podepsalo smlouvu na dodávku lokomotiv typu EffiShunter 1600 s ocelářskou skupinou ArcelorMittal. Celkem čtyři stroje bude provozovat ukrajinský závod Krivoj Rog. Dodání lokomotiv proběhne ve druhé polovině příštího roku a přímé financování zajistí OPT Leasing Ukrajina.

  Zobrazit více

  První lokomotiva řady 742.71x předána. CZ LOKO jich společnosti ČD Cargo dodá celkem padesát

  31.07.2019

  Společnost CZ LOKO předalo včera nákladnímu dopravci ČD Cargo prototyp modernizované lokomotivy řady 742.71x. Jde o první ze série padesáti objednaných strojů. Kromě nákupu lokomotiv je zásadní modernizace starších vozidel další cestou k postupné obměně lokomotivního parku ČD Cargo.

  Zobrazit více

  Oceanogate Italia kupuje lokomotivu řady 741.7

  15.07.2019

  V pořadí pátým provozovatelem lokomotiv řady 741.7 v Itálii se stane společnost Oceanogate Italia, která zajišťuje železniční dopravu pro mateřskou skupinu Contship Italia Group. Oceanogate Italia v současné době provozuje dvanáct lokomotiv – devět v traťové službě a tři na posunu. Objednávka čtvrté posunovací lokomotivy souvisí s postupnou modernizací kontejnerového terminálu Melzo RHM. Tento terminál o rozloze větší než 30 hektarů disponuje kapacitou 300 000 TEU za rok. Jeho součástí je také sedm manipulačních kolejí určených pro posun a sestavu vlaků o délce až 750 metrů. Zároveň jde o klíčovou součást tzv. „jižní brány“, sloužící k zásobování pozemních terminálů v Itálii, ale i celé jižní a střední Evropě.

  Zobrazit více

  Dvě novinky od CZ LOKO: EffiShunter 1000 pro ČD Cargo a HybridShunter 400

  07.06.2019

  Hned dvě novinky představí CZ LOKO na letošním veletrhu Czech Raildays. Tahákem expozice se stane dvounápravová lokomotiva HybridShunter 400, která je vůbec první lokomotivou s hybridním pohonem v portfoliu tohoto významného producenta drážních vozidel.

  Zobrazit více

  Den s CZ LOKO přilákal tisíce návštěvníků

  04.06.2019

  První červnový den uspořádala společnost CZ LOKO den otevřených dveří k příležitosti 170. výročí železničních dílen v České Třebové, a tedy i historickým kořenům společnosti CZ LOKO. Akce s názvem Den s CZ LOKO nakonec naplnila odhady pořadatelů, když během šesti hodin prošlo branami společnosti více než 5000 návštěvníků.

  Zobrazit více

  Výročí 170 let oslaví v CZ LOKO dnem otevřených dveří

  13.05.2019

  V sobotu 1. června se ve výrobním závodě CZ LOKO v České Třebové otevřou brány široké veřejnosti. Stane se tak u příležitosti významného jubilea, kdy si zdejší výrobce kolejových vozidel připomene rovných 170 let od založení místních železničních dílen. Největší hvězdou celého dne se stane Leoš Mareš a jeho show, která vypukne v 13:00.

  Zobrazit více

  Organizační změna ve vedení Úseku nákup a logistika CZ LOKO, a.s.

  17.05.2019

  Vážení obchodní partneři, tímto si Vás dovolujeme informovat o změně v managementu společnosti CZ LOKO, a.s. S účinností k 14. 5. 2019 byl ze své funkce odvolán dosavadní ředitel úseku nákupu a logistiky Petr Zemek. Vedením úseku byl pověřen obchodní ředitel Ing. Jan Kutálek.

  Zobrazit více

  Změna v představenstvu společnosti CZ LOKO, a.s.

  29.05.2019

  28. 5. 2019 došlo ke změně v představenstvu společnosti CZ LOKO, a.s. Novým členem představenstva se stal Ing. Jan Kutálek, který na této pozici nahradil pana Petra Zemka.

  Zobrazit více

  Rakouský dopravce Rail Cargo Carrier převzal první ze dvou lokomotiv EffiLiner 1600 od CZ LOKO

  25.04.2019

  Počet provozovatelů lokomotiv typu EffiLiner 1600 od české společnosti CZ LOKO se rozšířil o rakouského nákladního dopravce Rail Cargo Group (RCC), jehož představitelé v České Třebové převzali první ze dvou vozidel s označením 753.613. Hned během května bude následovat druhé s označením 753.614.

  Zobrazit více

  Personální změny v managementu CZ LOKO, a.s.

  08.04.2019

  Vážení obchodní partneři, tímto si Vás dovolujeme informovat o následujících personálních změnách, které vstoupily v platnost dne 1. 4. 2019.

  Zobrazit více

  EffiShuntery 300 od CZ LOKO míří na Balkán

  11.03.2019

  Po třinácti vyrobených lokomotivách EffiShunter 300 pro tuzemský trh uspělo CZ LOKO s tímto typem také v zahraničí. Konkrétně u srbského správce tratí Infrastruktura železnice Srbije a.d., který v průběhu příštího roku odebere dva tyto stroje. Obě lokomotivy budou nasazovány zejména na výlukách. Uplatnění proto najdou nejen na posunu ale také v čele lehčích pracovních vlaků.

  Zobrazit více

  České dráhy převzaly dvanáctý EffiShunter 300 od CZ LOKO

  01.03.2019

  České dráhy na konci února převzaly poslední z dvanácti objednaných lokomotiv EffiShunter 300. CZ LOKO tak dokončilo významnou zakázku, jejíž plnění probíhalo od září 2017. Nové lokomotivy dostaly u ČD za úkol posun ve stanicích a depech. Pořízeny byly jako náhrada za nepříliš spolehlivou řadu 714. Ve specifickém provozu Českých drah jde především o řazení souprav osobních vlaků a posun vozidel v rámci jejich údržby.

  Zobrazit více

  EffiShuntery 1000 od CZ LOKO míří do slovinského Koperu

  28.01.2019

  CZ LOKO vstupuje na železniční trh Slovinska dodávkou své vlajkové lodě EffiShunter 1000 a tím potvrzuje svoji silnou pozici na evropském železničním trhu. Český exportér uspěl ve výběrovém řízení pro slovinského státního přepravce Slovenske železnice – Tovorni promet, d.o.o. na dodávku čtyř posunovacích lokomotiv pro přístav Koper. EffiShunter 1000 obstál v konkurenci zavedených evropských a amerických výrobců a nejlépe splňuje náročná kritéria zákazníka, spojená také s provozem v přímořském prostředí.

  Zobrazit více

  CZ LOKO v Estonsku zmodernizuje další čtyři americké lokomotivy C30

  22.01.2019

  Akciová společnost CZ LOKO podepsala s estonským národním dopravcem Operail (dříve EVR Cargo) smlouvu na dodávku paketů pro komplexní modernizaci dalších čtyř lokomotiv C30 na řadu C30-M. K podpisu smlouvy došlo v první polovině ledna a znamená rozšíření počtu zmodernizovaných lokomotiv této řady ze tří na sedm.

  Zobrazit více

  Nový EffiShunter 600 nahradil v Čepru lokomotivu ČKD

  11.01.2019

  Rozsáhlý vozový park akciové společnosti ČEPRO je bohatší o novou lokomotivu EffiShunter 600 z produkce firmy CZ LOKO. K její slavnostní přejímce došlo včera v areálu Čepra ve Štětí – Hněvicích, kde nahradí lokomotivu ČKD.

  Zobrazit více

  Lokomotivy EffiShunter 600 zamíří do Turecka

  26.10.2018

  Významný úspěch si na tureckém trhu připsalo CZ LOKO v uplynulých měsících, když uspělo ve výběrovém řízení na dodávku posunovacích lokomotiv pro ocelárnu Isdemir. Na základě podepsané smlouvy bude příští rok vyrobeno šest lokomotiv EffiShunter 600. Ty v provozu nahradí zastaralé stroje sovětské a čínské konstrukce, oproti kterým se vyznačují menší spotřebou provozních hmot, nižšími náklady na údržbu a vyšším komfortem pro obsluhující personál. CZ LOKO tak naváže na dodávku motorových lokomotiv 744.704 – L18 a 744.705 – L19, které v loňském roce převzala ocelárna Erdemir, jež stejně jako Isdemir patří do holdingu OYAK.

  Zobrazit více

  Nová vize CZ LOKO a.s. přináší změny

  08.10.2018

  Společnost CZ LOKO a.s. v rámci své nové strategické vize provedla změnu ve vedení dceřiné společnosti CZ LOKO Polska. Dosavadního Předsedu představenstva Mgr. Piotra Pytla vystřídal Mgr. Roman Stříž.

  Zobrazit více

  CZ LOKO na InnoTransu podepsalo smlouvy na další EffiShuntery. Dodá je dalším dopravcům v Itálii a Maďarsku.

  04.10.2018

  Jako mimořádně úspěšný hodnotí český výrobce kolejových vozidel společnost CZ LOKO uplynulý ročník prestižního veletrhu InnoTrans, který se konal od 19. do 21. září v Berlíně. Společnost na něm uzavřela nové smlouvy na dodávky lokomotiv a zároveň zde pokřtila v pořadí 1000. vyrobenou lokomotivu ve své novodobé historii.

  Zobrazit více

  Speciální vozidla CZ LOKO budou jezdit v sofijském metru

  30.08.2018

  Počátkem týdne zamíříla do Sofie dvě speciální vozidla s označením MUV 74 M-S vyrobená v českotřebovské společnosti CZ LOKO. V bulharském hlavním městě je dopravní firma Metropolitan Sofia nasadí v metru při údržbě tratí.

  Zobrazit více

  EffiShunter 1000 od CZ LOKO dobývá evropské koleje

  06.08.2018

  Akciová společnost CZ LOKO dokončila dodávku pěti lokomotiv řady EffiShunter 1000 italské firmě MERCITALIA Shunting & Terminal, patřící do skupiny národního dopravce Gruppo Ferrovie dello Stato Italiane. Ta ještě pod původním názvem Serfer Servizi Ferroviari (Serfer) vyhlásila výběrové řízení na pět posunovacích lokomotiv.

  Zobrazit více

  CZ LOKO optimalizuje své lokomotivní portfolio

  11.06.2018

  S počátkem června 2018 společnost CZ LOKO zoptimalizovalo své lokomotivní portfolio. Lokomotivy řady EffiShunter 500 a 700 nahradila jednotná řada EffiShunter 600. Ke změně dochází z důvodu příchodu nové generace motoru CAT C18 o výkonu 563 kW, který splňuje přísné evropské emisní normy Stage IIIB. Ostatní technické parametry vozidla zůstávají beze změny. Mimo země EU bude možné i nadále zastavovat motory v emisním standardu IIIA.

  Zobrazit více

  SŽDC převzala první sériová vozidla MUV 75 od CZ LOKO

  07.06.2018

  Správa železniční dopravní cesty převzala od českého výrobce lokomotiv a speciálních vozidel CZ LOKO první sériová vozidla MUV 75. Jedná se o speciální drážní vozidla, která jsou určena k údržbě tratí a proti předchozím modernizovaným vozidlům řady MUV 74.2 jde o zcela novou konstrukci. SŽDC si u CZ LOKO objednalo celkem 50 těchto strojů. Montáž vozidel probíhá v jihlavském závodě tempem 4 – 5 strojů měsíčně. Dle smlouvy má být poslední vozidlo předáno na přelomu roku 2019/2020. CZ LOKO však avizuje více než půlroční zrychlení dodávky.

  Zobrazit více

  CZ LOKO má nového personálního ředitele

  06.06.2018

  Novým personální ředitelem společnosti CZ LOKO se od 1. června 2018 stal Mgr. Jiří Kutálek. Do CZ LOKO přišel z personální společnosti Grafton, kde vedl pobočku pro Moravskoslezský kraj. Jeho hlavními cíli v nové pozici bude optimalizace náboru, personálního marketingu a hlavně rozvoje a adaptace zaměstnanců. Dalším důležitým úkolem bude nastavení efektivního systému benefitů a odměňování zaměstnanců.

  Zobrazit více

  ČEPRO optimalizuje svůj vozový park

  02.05.2018

  Akciová společnost ČEPRO se po třech letech opět rozhodla pro investici do svého vozového parku posunovacích lokomotiv. Koncem loňského roku vypsala tendr na komplexní modernizaci své lokomotivy 740.891. CZ LOKO podalo nabídku na modernizaci vozidla na svou řadu EffiShunter 700 a v březnu 2018 se stalo oficiálně vítězem tohoto tendru. Ve středu 18. 4. 2018 pak v provozovně CZ LOKO v Jihlavě došlo ke slavnostnímu podpisu Smlouvy Za společnost ČEPRO se slavnostního podpisu zúčastnil předseda představenstva Mgr. Jan Duspěva, za CZ LOKO pak místopředseda představenstva a generální ředitel Josef Gulyás a člen představenstva Ing. Jan Bárta.

  Zobrazit více

  Metro Warszawskie vybralo EffiShunter 300

  20.04.2018

  Společnost Metro Warszawskie provozující varšavské metro vypsala v listopadu loňského roku tendr, jehož vítězem se stal český výrobce CZ LOKO. Ten varšavskému dopravnímu podniku dodá diesel-elektrickou lokomotivu EffiShunter 300 ze své lokomotivní rodiny EffiShunterů.

  Zobrazit více

  CZ LOKO je důležitým dodavatelem lokomotiv pro CER Cargo Holding

  12.04.2018

  Spolupráce českého výrobce lokomotiv CZ LOKO a mezinárodní společnosti L.A.C. Holding do jejíž skupiny patří, mimo jiné, maďarský dopravce CER Hungary Central-European Railway Transport a slovensko-český dopravce CER Slovakia nabývá na intenzitě. Svědčí o tom i předání nové modernizované lokomotivy EffiLiner 1600 (753.609-7), ke kterému došlo 28. března ve výrobním závodu CZ LOKO v České Třebové, lokomotivu za účasti managementu L.A.C Holding převzal maďarský „CER“, který bude provozovat danou lokomotivu převážně na území Maďarska a Slovenska.

  Zobrazit více

  ŠKODA AUTO převzala dvě lokomotivy EffiShunter 500 od CZ LOKO

  22.03.2018

  Největší česká automobilka obměnila svůj lokomotivní park, když od CZ LOKO převzala dvě nové lokomotivy typu EffiShunter 500. K předání došlo v úterý 13. března 2018 ve výrobním závodě v Mladé Boleslavi, kde budou obě lokomotivy sloužit k seřazování ucelených vlaků s novými automobily.

  Zobrazit více

  Dinazzano PO přebírá další lokomotivy řady 741.7 od CZ LOKO

  24.01.2018

  Společnost CZ LOKO, a.s. předala dne 19.01.2018 další dvě lokomotivy řady 741.7 italské společnosti Dinazzano PO. Předání proběhlo ve městě Regio Emilia v kraji Emilia Romagna, kde budou obě lokomotivy také provozovány v místních terminálech intermodální dopravy.

  Zobrazit více

  CZ LOKO, a.s., se stala právním nástupcem společnosti Letohradské strojírny, s.r.o.

  09.01.2018

  Dne 15.12. 2017 schválili akcionáři na jednání valné hromady projekt převodu jmění společnosti Letohradské strojírny, s.r.o., se sídlem Letohrad, Tyršova 158, IČ 60111593, na společnost CZ LOKO, a.s.. Dne 1.1.2018 byla společnost Letohradské strojírny, s.r.o., zrušena bez likvidace převodem jmění na jejího jediného společníka, společnost CZ LOKO, a.s., která jako nástupnická společnost veškeré jmění zanikající společnosti včetně práv a povinností z pracovněprávních vztahů za podmínek uvedených v projektu převodu jmění převzala.

  Zobrazit více

  CER Cargo Holding kupuje další lokomotivy od CZ LOKO

  20.12.2017

  Maďarský dopravce CER Cargo Holding zařadí do svého lokomotivního parku další lokomotivy od českého výrobce lokomotiv a speciálních drážních vozidel CZ LOKO. A to dvousystémovou elektrickou lokomotivu typu EffiLiner 3000 pro CER Slovakia a diesel-elektrickou lokomotivu EffiLiner 1600 pro CER Hungary.

  Zobrazit více

  Nový eshop s dárkovými předměty

  20.11.2017

  Společnost CZ LOKO spustila nový internetový obchod s dárkovými předměty nazvaný CZ LOKO SHOP. Cílem je nabídnout možnost zakoupit si některý z upomínkových předmětů spjatých s hlavní činností firmy, tedy výrobou moderních a vysoce efektivních diesel-elektrických lokomotiv a speciálních drážních vozidel.

  Zobrazit více

  Fennia Rail převzala další lokomotivy od CZ LOKO

  10.11.2017

  Společnost Fennia Rail Oy převzala ve středu 25. 10. 2017 čtvrtou a pátou lokomotivu řady EffiShunter 1600 od českého výrobce CZ LOKO. Lokomotivy označované v České republice jako řada 774.7 ponesou finské označení Dr 18.

  Zobrazit více

  Unipetrol převzal novou lokomotivu od CZ LOKO

  08.11.2017

  Unipetrol, největší česká petrochemická skupina, pokračuje v plánovaných investicích. Její dceřiná společnost Unipetrol Doprava, která se zabývá železniční dopravou a přepravou chemických produktů, rozšířila svůj vozový park o novou diesel-elektrickou lokomotivu EffiLiner 1600 označovanou jako Bizon od firmy CZ LOKO. Nákup této lokomotivy je součástí postupné obnovy vozového parku společnosti Unipetrol Doprava. Dalšího EffiLinera 1600 odebere ještě do konce tohoto roku. Ke slavnostnímu předání došlo 1. listopadu v Záluží u Litvínova.

  Zobrazit více

  CZ LOKO podporuje Movember

  06.11.2017

  CZ LOKO se letos premiérově zapojilo do celosvětové charitativní akce Movember, která upozorňuje na riziko mužské rakoviny prostaty a varlat. Podle základního pravidla si účastníci nechají postupně narůst knír a oholí si ho až na konci měsíce. Neméně důležitou součástí je pak i finanční sbírka, jejíž výtěžek bude následně předán Nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Název je složeninou z anglických slov Moustache (knír) a November (listopad).

  Zobrazit více

  CZ LOKO vybudovalo v České Třebové novou podvozkárnu

  25.10.2017

  Na zhruba na 32 milionů korun vyšla akciovou společnost CZ LOKO přestavba staré výrobní haly v České Třebové. Díky tomu v ní na ploše 1200 metrů čtverečných vznikl zcela nový provoz na výrobu a opravy podvozků lokomotiv, osobních vozů a speciálních drážních vozidel.

  Zobrazit více

  Lovochemie převzala první lokomotivu řady 741.7

  27.09.2017

  Největší český výrobce hnojiv, lovosická Lovochemie, doplnila svou flotilu posunovacích lokomotiv o řadu 741.7 z produkce společnosti CZ LOKO. Jde o komplexně modernizovaný stroj řady 740 z lokomotivního parku Lovochemie, který na rozdíl od svého předchůdce provozovatelům přináší razantní snížení nákladů na provoz a údržbu, především díky své vysoké provozní spolehlivosti a prodlouženým servisním cyklům.

  Zobrazit více

  České dráhy objednaly 12 nových posunovacích lokomotiv u společnosti CZ LOKO

  26.07.2017

  Národní dopravce České dráhy omladí a zefektivní park posunovacích lokomotiv, které v osobních stanicích zajišťují posun s osobními soupravami a jednotkami. Starší nespolehlivé lokomotivy s mnohem vyšší spotřebou a náklady na údržbu nahradí moderní dieselelektrické posunovací lokomotivy z produkce společnosti CZ LOKO. Lokomotivy, resp. jejich spalovací motory samozřejmě splňují přísné ekologické limity Evropské unie a jsou zařazeny do emisní třídy STAGE IIIB.

  Zobrazit více

  CZ LOKO spojí od července obchod a zavede další změny

  30.06.2017

  Několik organizačních změn, mezi které patří i sloučení dvou obchodních úseků do jednoho, zavede od 1. července 2017 akciová společnost CZ LOKO. Změny oznámil Josef Gulyás, generální ředitel firmy, patřící mezi významné evropské výrobce lokomotiv a speciálních drážních vozidel. „Chceme-li své postavení na trhu posilovat, musíme být ještě efektivnější. K tomu tyto organizační i personální změny směřují,“ vysvětlil.

  Zobrazit více

  CZ LOKO otevřelo nový trh, vstoupilo do Maďarska

  29.06.2017

  Maďarsko se stalo další členskou zemí Evropské unie, v níž se prosadil český výrobce lokomotiv, společnost CZ LOKO. Prvním zákazníkem se zde stal CER Hungary Central-European Railway Transport, Trading and Service Co. Významný středoevropský nákladní železniční dopravce si pořídil lokomotivu EffiShunter 1600 pro těžkou posunovací službu.

  Zobrazit více

  CZ LOKO dodá SŽDC speciální vozidla údržby za půl miliardy

  28.06.2017

  Společnost CZ LOKO zvítězila v tendru Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na dodávku 50 nových motorových univerzálních vozíků (MUV), dohromady za zhruba 500 milionů korun. První dodá už na podzim, další pak postupně během následujících dvou let.

  Zobrazit více

  První elektrická traťová lokomotiva EffiLiner 3000 jezdí v barvách IDS CARGO

  05.05.2017

  První elektrická traťová lokomotiva společnosti CZ LOKO má svého zákazníka. Pod obchodním názvem EffiLiner 3000 ji provozuje nákladní železniční dopravce IDS CARGO. K oficiálnímu předání došlo včera v Praze.

  Zobrazit více

  CZ LOKO vyhrálo v Itálii tendr na dodávku pěti lokomotiv

  19.04.2017

  Vítězstvím společnosti CZ LOKO skončil mezinárodní tendr vypsaný italskou firmou Serfer Servizi Ferroviari (SERFER) ze skupiny TRENITALIA na dodávku pěti posunovacích lokomotiv. Ten probíhal od loňského prosince do letošního března a v konkurenci dalších několika zájemců z něho vyšly vítězně její lokomotivy EffiShunter 1000.

  Zobrazit více

  CZ LOKO získalo miliony na vzdělávání zaměstnanců

  04.04.2017

  Více než 280 zaměstnanců společnosti CZ LOKO se zapojí do dvouletého projektu Vzděláváním k profesnímu růstu, na nějž firma získala dotaci z Evropského sociálního fondu ve výši 3 milionů korun. Ta pokryje 85 procent předpokládaných nákladů. Projekt začne letos na jaře a skončí v roce 2019.

  Zobrazit více

  Předání speciální měřící jednotky DJ NDT

  17.03.2017

  V únoru 2017 došlo k předání vozidlové části pro finální akceptaci třívozové speciální měřící jednotky DJ NDT s motorem CAT C27.

  Zobrazit více

  CZ LOKO se zúčastnilo veletrhu EuroAsia Rail 2017 v Istanbulu.

  16.03.2017

  Společnost CZ LOKO se v rámci plánovaných exportních aktivit zúčastnila 7. ročníku veletrhu EuroAsia Rail, který se konal od 2. do 4. března 2016. Turecký veletrh Eurasia Rail je třetí největší akcí svého druhu na světě, vystavuje zde na 300 vystavovatelů a jeho branami projde na 10.000 návštěvníků. Akce je tradičně doprovázena bohatým programem - konferencemi, semináři a prezentacemi zúčastněných firem.

  Zobrazit více

  Expozice CZ LOKO na veletrhu TRAKO 2015 v Gdaňsku

  21.11.2016

  Společnost CZ LOKO tradičně - již po deváté vystavuje na veletrhu TRAKO, který se koná v Gdaňsku od 22. do 25. září 2015. Záštitu nad 11. ročníkem TRAKO převzala paní Maria Wasiak, ministryně infrastruktury a rozvoje. Veletrh TRAKO je největší a nejprestižnější veletrh v Polsku, který se koná každý druhý rok a střídá se s berlínským veletrhem Innotrans.

  Zobrazit více

  Lokomotiva CZ LOKO řady 741.7 schválena pro provoz v Polsku

  21.11.2016

  25. září 2015 vydal ředitel Drážního úřadu Polské republiky (Urząd Transportu Kolejowego) Krzysztof Dyl schválení typu komplexně modernizované lokomotivy řady 741.7 z produkce CZ LOKO pro provoz na polské železnici. Dokument s číslem Nr PL 51 2015 0013 je výsledkem náročného tříletého procesu schvalování univerzální lokomotivy...

  Zobrazit více

  Soutěž nejen pro žáky základních škol o tablet LENOVO

  21.11.2016

  Personální úsek CZ LOKO připravil spolu s Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou Česká Třebová soutěž, popularizující technické vzdělávání. Určena je především žákům 6. – 9. tříd základních škol, z nichž vzejde vítěz, ale zapojit se do ní mohou samozřejmě i další čtenáři Orlického Deníku.

  Zobrazit více

  Otevření laserového centra CZ LOKO

  21.11.2016

  Ve čtvrtek 3. prosince 2015 společnost CZ LOKO, a.s., slavnostně uvedla do provozu laserové řezací centrum v Žamberku. Toto plně automatické pracoviště se podílí na výrobě kabin, kapot, pneubloků, chladičů, nádrží a dalších kovových komponent lokomotiv a speciálních traťových vozidel.

  Zobrazit více

  Z tabletu i stavebnic jsou výherci nadšeni

  21.11.2016

  Soutěž o hodnotné ceny žáky oslovila, těší se i na exkurzi do firmy CZ LOKO. Zpopularizovat technické vzdělávání – přesně takový cíl měla splnit soutěž, kterou vyhlásil personální úsek CZ LOKO spolu s Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou Česká Třebová.

  Zobrazit více

  CZ LOKO předalo lokomotivu EffiShunter 500 do provozu v Třineckých železárnách

  21.11.2016

  První lokomotivu z nové řadu motorových lokomotiv – EffiShunter 500 předali zástupci společnosti CZ LOKO, a.s., do provozu na vlečce Třineckých železáren, a.s.

  Zobrazit více

  Předána první z 20 lokomotiv CZ LOKO pro ArcelorMittal Ostrava

  21.11.2016

  Ostrava, 28. ledna 2016 – ArcelorMittal Ostrava, největší výrobní areál v České republice, který má celkem 190 km kolejí, mění svůj lokomotivní park. Od dvaceti lokomotiv CZ LOKO řady 741.7 si huť slibuje vyšší bezpečnost pro obslužný personál, snížení hluku i emisí a zvýšení efektivity provozu. První lokomotivu huť slavnostně převzala 28. ledna za účasti zástupců obou firem.

  Zobrazit více

  Expozice CZ LOKO na veletrhu Eurasia Rail 2016 v Istanbulu

  21.11.2016

  Společnost CZ LOKO se v rámci plánovaných exportních aktivit účastní 6. ročníku veletrhu Eurasia Rail, který se koná od 3. do 5. března 2016 v tureckém Istanbulu.

  Zobrazit více

  CZ LOKO posiluje svoji pozici na Balkáně

  21.11.2016

  Po mnoha úspěšných projektech v Srbsku a Bosně se akciová společnost CZ LOKO prosadila také v Bulharsku.

  Zobrazit více

  Novým generálním ředitelem CZ LOKO, a.s., je Josef Gulyás

  21.11.2016

  Společnost CZ LOKO má od 1. 4. 2016 nového generálního ředitele. Stává se jím Josef Gulyás, dosavadní obchodní ředitel pro střední Evropu.

  Zobrazit více

  Řada 12 belgických lokomotiv SNCB je kompletně v ČR

  21.11.2016

  Projekt Class 12 úspěšně pokračuje. Vše se započalo 10. 4. 2013 kdy byla do České republiky přepravena první lokomotiva s označením 1203.

  Zobrazit více

  Expozice CZ LOKO na veletrhu Ferroviaria 2016 v Turíně

  21.11.2016

  Společnost CZ LOKO se v rámci plánovaných exportních aktivit zúčastnila veletrhu Ferroviaria, který se konal od 5. do 7. dubna 2016 v italském Turíně.

  Zobrazit více

  CZ LOKO hledá nové trhy i v Íránu

  21.11.2016

  Modernizace íránské železniční sítě a obnovy tamních kolejových vozidel chce využít akciová společnost CZ LOKO, která se v Teheránu účastní mezinárodního veletrhu dopravy a železničního průmyslu Rail Expo 2016. Ten se koná od 15. do 18. května.

  Zobrazit více

  Prezentace první dvojice lokomotiv pro Lotyšské železnice

  21.11.2016

  Dne 20.05.2016 proběhla prezentace lokomotivy 2M62UM-0111 v Lotyšsku, první dvojic lokomotiv celkové série o počtu 14 ks., které jsou určené pro provoz na lotyšských železnicích Latvijas Dzelzceļš.

  Zobrazit více

  CZ LOKO na veletrhu Czech Raildays 2016

  21.11.2016

  CZ LOKO, a.s., vystavuje na veletrhu Czech Raildays 2016 v Ostravě tři hnací kolejová vozidla. Součástí expozici CZ LOKO jsou posunovací lokomotivy EffiShunter 500 a EffiShunter 1600, a traťová elektrická dvousystémová lokomotiva EffiLiner 3000. Těšíme se na setkání s našimi obchodními partnery a návštěvníky veletrhu.

  Zobrazit více

  CZ LOKO představilo elektrickou lokomotivu EffiLiner 3000

  21.11.2016

  První elektrickou lokomotivu západní provenience, která v Česku prošla komplexní modernizací, díky níž vzniklo špičkové hnací vozidlo EffiLiner 3000, představili dnes na ostravském veletrhu drážní techniky Czech Raildays Josef Gulyás, generální ředitel akciové společnosti CZ LOKO, a Marie Vopálenská, generální ředitelka Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI).

  Zobrazit více

  Atraktivní novinka EffiShunter 1000 měla premiéru v Berlíně

  21.11.2016

  Nová česká interoperabilní dieselelektrická lokomotiva EffiShunter 1000, vyvinutá a vyrobená v akciové společnosti CZ LOKO, měla premiéru v Berlíně na prestižním veletrhu dopravních technologií Innotrans 2016, který se koná od 20. do 23. září. Firma si od jejího uvedení na trh hodně slibuje a věří v její komerční úspěch zvláště v zahraničí.

  Zobrazit více
  ×