• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • ČEPRO optimalizuje svůj vozový park

  02.05.2018

  Akciová společnost ČEPRO se po třech letech opět rozhodla pro investici do svého vozového parku posunovacích lokomotiv. Koncem loňského roku vypsala tendr na komplexní modernizaci své lokomotivy 740.891. CZ LOKO podalo nabídku na modernizaci vozidla na svou řadu EffiShunter 700 a v březnu 2018 se stalo oficiálně vítězem tohoto tendru. Ve středu 18. 4. 2018 pak v provozovně CZ LOKO v Jihlavě došlo ke slavnostnímu podpisu smlouvy. Za společnost ČEPRO se slavnostního podpisu zúčastnil předseda představenstva Mgr. Jan Duspěva, za CZ LOKO pak místopředseda představenstva a generální ředitel Josef Gulyás a člen představenstva Ing. Jan Bárta.

  „Velice oceňuji pragmatický přístup společnosti ČEPRO k obnově a údržbě svého vozového parku. Velmi často se totiž setkáváme s případy, kdy provozovatel raději volí opravu původního vozidla místo jeho komplexní modernizace. Z krátkodobého hlediska to možná vypadá ekonomičtěji, protože cena opravy je oproti komplexní modernizaci zhruba třetinová, nicméně jedná se pouze o oddálení problému. Už teď bojujeme s katastrofálním nedostatkem náhradních dílů na původní vozidla ČKD, a když už jsou díly dostupné, jejich kvalita je pak velice špatná. Jsem si jistý, že společnost ČEPRO si provozem vozidla velice rychle ověří správnost svého rozhodnutí. Provozně je totiž EffiShunter 700 prakticky nová lokomotiva. Ze zkušeností víme, že návratnost takové investice oproti pouhé opravě se pohybuje v horizontu 5 – 10 let, což je při třicetiletém životním cyklu vozidla velice dobrý výsledek“ říká pan Josef Gulyás, místopředseda představenstva a generální ředitel CZ LOKO.

  EffiShunter 700 z rodiny posunovacích lokomotiv EffiShunter je navržen primárně pro posun v náročných podmínkách těžkého průmyslu, na posun v terminálech intermodální dopravy nebo přístavech. Jedná se o komplexní modernizaci posunovacích lokomotiv ČKD řad 740 nebo 742. Lokomotiva je vybavena spalovacím motorem CAT C27 o výkonu 709 kW a splňuje všechny provozní a technické nároky kladené na lokomotivu 21. století.

  Akciová společnost ČEPRO zajišťuje přepravu, skladování a prodej ropných produktů. Provozuje též síť vlastních čerpacích stanic pod obchodním názvem EuroOil. Na svých vlečkách provozuje celkem 11 lokomotiv různých typů a výkonnostních kategorií.

  Čepro podpis EffiShunter 700

  Předseda představenstva společnosti ČEPRO Mgr. Jan Duspěva (vlevo) a místopředseda představenstva a generální ředitel CZ LOKO Josef Gulyás během slavnostního podpisu

  Zpět
  ×