• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • CZ LOKO finišuje s přípravami na získání certifikátu ECM

  20.07.2021

  Společnost CZ LOKO intenzivně pracuje na získání certifikátu ECM (Entity in Charge of Maintenance). Společnosti, které získají tento certifikát jsou oprávněny stát se tzv. „subjektem odpovědným za údržbu kolejových vozidel“ což v praxi znamená, že odpovídají za řádnou a včasně provedenou údržbu jednotlivých vozidel ve sféře jejich působnosti.

   „Sice je to do jisté míry administrativní komplikace, nicméně jedná se o nutnou legislativní úpravu, která prospěje ke zkvalitnění provozu a zvýšení bezpečnosti na železnici obecně. Situaci se snažíme vnímat také jako obrovskou tržní příležitost a již několik měsíců se plně věnujeme přípravám napříč společností. ECM zasahuje prakticky do všech procesů a systémů fungování firmy. Od 1.7. jsme otevřeli nové oddělení Zákaznického servisu a intenzivně pracujeme na přípravě aplikace MyLoko, která převede celou problematiku poprodejních služeb do přehledného, intuitivního a moderního online prostředí. “ říká Ing. Jan Kutálek, obchodní ředitel a člen představenstva CZ LOKO.

  Novou povinnost požaduje IV. železniční balíček Evropské unie, který do nutné certifikace systému údržby, týkající se dosud jen nákladních vozů, zařadil všechna železniční vozidla. Tedy i lokomotivy, ucelené jednotky, osobní vozy a speciální vozidla. Evropská unie tím chce sjednotit kvalitu prováděné údržby železničních vozidel provozovaných na veřejné železniční síti. Každé pak bude mít od poloviny června 2022 svou registraci a tedy garanci, že je v bezpečném a provozuschopné stavu.

  Společnost CZ LOKO vyvíjí, již zmiňovanou, desktopovou aplikaci MyLoko, kterou spustí od ledna 2022. Již od letošního října ale bude k dispozici pilotní verze pro vybrané zákazníky. „Všechny procesy spojené s managmentem fleetu, převedeme přehledně do online prostředí. Klienti pak mohou být v kontaktu s pracovníky našeho zákaznického servisu prakticky nonstop. Součástí prostředí bude také on-line monitoring a sledování jednotlivých vozidel pomocí systému našeho dlouhodobého partnera společnosti GX Corpfin, který bude do MyLoko plně implementován. Jsem přesvědčen, že tato služba přinese všem uživatelům značnou finanční úsporu, a to nejen v nákladech na plánování a zajišťování pravidelné údržby svých vozidel.,“ dodal Ing. Jan Kutálek.

  MyLoko

  Zpět
  ×