CZ LOKO má další objednávku na Balkáně. Nejmenší EffiShuntery poputují do Srbska

18.02.2020

Srbský státní dopravce Srbija voz, zajišťující v zemi osobní dopravu, svůj vozový park doplní o dvě lokomotivy typu EffiShunter 300. Rozhodlo o tom vítězství českého výrobce CZ LOKO v mezinárodním výběrovém řízení. Podobně jako České dráhy, které jich vlastní dvanáct, je nasadí ve stanicích a depech na posun vozidel a řazení souprav. Dodány budou podle smlouvy v prvním kvartálu 2021.

„Neustále hledáme nové příležitosti na trhu. K nim vedou dvě cesty přes vývoj nových lokomotiv a teritoriální rozvoj. A to není jen otevřít nový trh, ale také na něm upevňovat pozici. A o to nám na Balkáně jde především,“ říká Ľubomír Dlábik, vedoucí obchodního týmu.

Už v březnu do Srbské republiky odjedou dva EffiShuntery 300, které si loni objednal státní správce tratí Infrastruktura železnice Srbije. I tehdy to bylo po mezinárodním tendru. Ten je využije při vozbě lehčích pracovních vlaků, nasazovaných k údržbě železniční infrastruktury. Součástí obou zakázek je instalace národního zabezpečovače Indusi.

Právě tato pozitivní reference významně pomohla našemu vítězství ve veřejné soutěži,“ dodal Dlábik

Společnost CZ LOKO typ EffiShunter 300 vyvinula jako nejmenšího zástupce svého produktového portfolia. Jde o dvounápravovou lokomotivu poháněnou spalovacím motorem CAT C13 o výkonu 328 kW s elektrickým přenosem výkonu AC/DC a maximální rychlostí 60 km/h.

„Třístovku“ vlastní rovněž české společnosti ČEPRO a VÚŽ a polské Metro Warszawskie, kde má za sebou testovací zkušební dobou a nyní se čeká již jen na finální schválení do pravidelného provozu při technologické obsluze mezi halami pro údržbu souprav u stanice Kabaty.

EffiShunter 300 Srbsko 2020

EffiShunter 300 Srbsko 2020

Zpět
×