• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • CZ LOKO se postará o lokomotivní park Čepra. Vyhrálo soutěž na jeho kompletní servis

  14.10.2019

  O tucet lokomotiv společnosti ČEPRO, patřící mezi významné hráče na tuzemském trhu s ropnými produkty, se nově postará CZ LOKO, které vyhrálo výběrové řízení na jejich údržbu a servis. Smlouva je uzavřena na čtyři roky.

  „Velmi si toho ceníme. Servisní služby jsou jednou z oblastí, které cíleně a důsledně rozvíjíme. Vidíme v nich velký potenciál a tomu musí tedy odpovídat i jejich úroveň a kvalita. I zde chceme postupně patřit mezi lídry trhu,“ říká Michal Schaffer, vedoucí obchodního týmu CZ LOKO.

  Firma podobný model full-servisu už uplatňuje v ostravské huti Liberty (dříve Arcelor Mittal), kde se stará o dvacet modernizovaných lokomotiv řady 741.7. Na vlečce automobilky Škoda Auto zase zajišťuje provoz dvou svých lokomotiv EffiShunter 600.

  „Full-servis znamená, že neseme plnou odpovědnost za provozuschopnost lokomotiv a zákazník se tak může plně věnovat jen svému byznysu, který ho živí. I pro ČEPRO to bude znamenat zajištění plynulé obsluhy terminálů bez dalších starostí, souvisejících s provozem,“ uvedl Michal Schaffer. Upozorňuje přitom na zvyšující se administrativu, která provozovatele kolejových vozidel zatěžuje. „ Menší firmy proto raději odvezou zboží kamionem, než aby tyto problémy řešily. Ty větší pak hledají komplexní řešení, které jim umíme nabídnout. Proto také zájem o full-servis na vlečkách roste,“ dodává Schaffer.

  Pro CZ LOKO není ČEPRO novým partnerem. V lednu do svého vozového parku lokomotiv zařadilo EffiShunter 600, který nahradil už zastaralé vozidlo ČKD. Minulý týden k němu přibyl také EffiShunter 300, který si zástupci dopravce převzali na vlečce ve Střelicích, kde bude obsluhovat distribuční sklad pohonných hmot. I zde kontrakt vzešel z veřejné soutěže.

  Společnost ČEPRO zároveň potvrdila objednávku modernizované lokomotivy 723.7. Půjde o druhý EffiShunter 600, který bude osazen silnějším motorem CAT, jmenovitě C27 s výkonem 709 kW. To firmě umožní vyřadit z provozu nejstarší lokomotivy 720.565 a 716.510 vyrobené v letech 1961 a 1983, které již neodpovídají moderním požadavkům a ekologickým standardům.

  CZ LOKO se postará o lokomotivní park Čepra

  EffiShunter 300 na vlečce v areálu Čepro ve Střelicích

  CZ LOKO se postará o lokomotivní park Čepra

  Nejnovější lokomotiva EffiShunter 300 společnosti Čepro

  CZ LOKO se postará o lokomotivní park Čepra

  Moderní EffiShunter 300 nahradí na vlečce ve Střelicích starou lokomotivu ČKD

  Zpět
  ×