• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • CZ LOKO získalo miliony na vzdělávání zaměstnanců

  04.04.2017

  Více než 280 zaměstnanců společnosti CZ LOKO se zapojí do dvouletého projektu Vzděláváním k profesnímu růstu, na nějž firma získala dotaci z Evropského sociálního fondu ve výši 3 milionů korun. Ta pokryje 85 procent předpokládaných nákladů. Projekt začne letos na jaře a skončí v roce 2019.

  „Velmi jsme o dotaci stáli, protože bez ní bychom na tak rozsáhlý a náročný vzdělávací projekt nemohli pomýšlet. Přitom z těch předchozím víme, že výsledky jsou velmi dobré. Zvyšování úrovní znalostí lidí a jejich kvalifikací vede k růstu i výkonnosti firmy a naplňují se její strategické cíle,“ říká personální ředitel Tomáš Brancuzský.

  Nový projekt se zaměří na zlepšení znalosti v oblastech, jako jsou informační technologie, odborné technické i „měkké“ dovednosti, cizí jazyky, účetnictví a právo. Pomůže tedy zvládat třeba moderní technologie, připraví pracovníky na další inovace nebo nové trhy. Předpokládá se, že zhruba 240 zaměstnanců na těchto kurzech stráví 40 hodin a více.

  „Vstupujeme na nové trhy, asijské nevyjímaje, a na to musíme reagovat. Stejně tak je důležité udržet vysokou technickou úroveň našich lokomotiv a zefektivňovat jejich vývoj a výrobu,“ vysvětluje ředitel.

  Projekt financovaný z Operačního programu Zaměstnanost zároveň podporuje skupinu pracovníků starších 55 let, kteří jsou právě kvůli věku znevýhodňováni na trhu práce.

  „Tím, že je zařadíme do vzdělávacích akcí, zvýšíme jejich další uplatnění ve firmě, což je důležité i pro předávání zkušeností. U řemesla vždy platilo, že se mladší učili od starších fachmanů. A u nás, i přes všechny investice do technologií a zlepšování pracovního prostředí, hraje řemeslo stále významnou roli,“ uzavřel ředitel.

  Akciová společnost CZ LOKO patří mezi firmy, které se vzdělávání zaměstnanců dlouhodobě a systematicky věnují a jsou úspěšné při získávání dotací. Ty firma využila poprvé už v letech 2005 až 2007, kdy v českotřebovském závodě postavila i školicí středisko. Další z Evropského sociálního fondu následovaly v letech 2010 – 2011 a 2013 – 2015. Díky nim odborným školením už opakovaně prošly tisíce lidí všech profesí, od dělníků přes techniky, projektanty a konstruktéry až po manažery.

  EU vzdělávání zaměstnanců

  Zpět
  ×