• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Dinazzano PO přebírá další lokomotivy řady 741.7 od CZ LOKO

  24.01.2018

  Společnost CZ LOKO, a.s. předala dne 19.01.2018 další dvě lokomotivy řady 741.7 italské společnosti Dinazzano PO. Předání proběhlo ve městě Regio Emilia v kraji Emilia Romagna, kde budou obě lokomotivy také provozovány v místních terminálech intermodální dopravy

  „První dvě lokomotivy 741.7 jsme od CZ LOKO převzali již v roce 2014, dlouhodobá spokojenost s lokomotivami této řady nás vedla k rozhodnutí koupit další dvě. Lokomotiva splňuje veškerá naše provozní očekávání a její spolehlivost je vskutku na vysoké úrovni.“ uvedl generální ředitel společnosti Dinazzano PO .

  Pro CZ LOKO, a.s. je Dinazzano PO důležitý obchodní partner. Lokomotivy 741.7 v sytě oranžovém nátěru jsou pro českou společnost významnou referencí pro ostatní společnosti zabývající se železniní dopravou.

  V Itálii máme již 7 lokomotiv 741.7 a do konce roku 2018 dodáme ještě minimálně další 3.“, uvedl Jan Kutálek, obchodní ředitel CZ LOKO, a.s.

  Čtyřnápravové posunovací lokomotivy řady 741.7 jsou určeny především pro posunovací službu a zajištění provozu kontejnerových terminálů, přístavů apod. Používají je také průmyslové podniky s vlastní kolejovou přepravou a stavební firmy zabývající se železničním stavitelstvím. Svým provozovatelům přinášejí především nízké provozní a údržbové náklady a snadnou obsluhu. CZ LOKO, a.s. nabízí tyto lokomotivy včetně komplexního zajištění údržby, tzv. fullservice, který zajišťuje prostřednictvím své dceřiné společnosti CZ LOKO Italia. V Itálii tyto lokomotivy provozují ještě společnosti Mercitalia Shunting & Terminal (dříve SERFER), Terminali Italia a Francesco Ventura Construzioni Ferroviarie. Dále jsou tyto lokomotivy provozovány na českém a slovenském území např. ve společnostech Arcellor Mittal, Severočeské Doly – Kolejová doprava, Agrofert, Strabag Rail a ŽSR. Oblíbené jsou také na tureckém území, kde obsluhují železárny a strategický podmořský tunel Marmaray. Celkový počet provozovaných lokomotiv této úspěšné produktové řady 741.7 ve světě je téměř 50 ks.

  Dinazzano 741.7

  Lokomotivy řady 741.733 a 741.734 před odjezdem do Itálie

  Zpět
  ×