Otevření laserového centra CZ LOKO

21.11.2016

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 společnost CZ LOKO, a.s., slavnostně uvedla do provozu laserové řezací centrum v Žamberku. Toto plně automatické pracoviště se podílí na výrobě kabin, kapot, pneubloků, chladičů, nádrží a dalších kovových komponent lokomotiv a speciálních traťových vozidel.

Laserové centrum je vybaveno řezacím strojem Fiber Laser FCL 4020 pro řezání z kovových desek o rozměru 2 x 4 metry. Stroj je vybaven lineárními pohony a optickým vláknem pro řezání oceli o síle až 20 mm, nerezové oceli, hliníku, mědi, mosazi a pozinku.

„Vybudovali jsme pracoviště s nejmodernější technologií, které zrychlí výrobu a zvýší kvalitu našich kolejových vozidel. Díky investici bezmála 14 milionů korun je nyní výroba efektivnější a navíc se značně zlepšilo pracovní prostředí pro naše zaměstnance. Dokonalá přesnost výpalků usnadní následné výrobní operace – ohýbání, sváření, broušení a lakování,“ uvedl Josef Bárta, předseda představenstva a generální ředitel CZ LOKO.

„Mám upřímnou radost, když se firmám v našem městě daří, zvlášť když je to česká firma. Každá pracovní příležitost přinese městu vyšší bonitu a tady vidíme moderní a čisté pracoviště pro vysoce kvalifikované techniky a programátory. Přeji si, aby úspěch českých lokomotiv CZ LOKO stále rostl a s ním se rozšiřovala i pracoviště, jako je toto,“ řekl přítomným hostům starosta města Žamberk Jiří Dytrt při slavnostní zahájení.

Řezací centrum společnost CZ LOKO umístila do Žamberka, kde má provozovnu její dceřiná firma Letohradské strojírny, v níž má majoritní podíl. Strojírny se věnují v Letohradě opravám kolejových vozidel a v Žamberku kovovýrobě. Od roku 2006 se také podílejí na výrobě chladičů, nádrží, ochranných pluhů a kompletní kapotáži pro všechny výrobní řady lokomotiv včetně prototypů.
Vytíženost centra nyní přesahuje 70 %. Volnou kapacitu společnost nabídne pro kooperace s dalšími strojírenskými podniky.

Zpět
×