• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Předána první z 20 lokomotiv CZ LOKO pro ArcelorMittal Ostrava

  21.11.2016

  Ostrava, 28. ledna 2016 – ArcelorMittal Ostrava, největší výrobní areál v České republice, který má celkem 190 km kolejí, mění svůj lokomotivní park. Od dvaceti lokomotiv CZ LOKO řady 741.7 si huť slibuje vyšší bezpečnost pro obslužný personál, snížení hluku i emisí a zvýšení efektivity provozu. První lokomotivu huť slavnostně převzala 28. ledna za účasti zástupců obou firem.

  „Kromě úspornějšího provozu je výhodou nových lokomotiv zejména vyšší komfort a bezpečnost provozu pro strojvedoucí a posunovače. Bezpečnost zvyšují věžová kabina s lepším výhledem, automatické spřáhlo, které minimalizuje riziko při svěšování vozů, a moderní osvětlení zlepšující viditelnost,“ říká Otto Mischinger, ředitel závodu doprava společnosti ArcelorMittal Ostrava.

  20 nových lokomotiv nahradí v průběhu letošního roku v plné míře 28 stávajících lokomotiv ze 70. a 80. let minulého století, které v huti každý měsíc přepraví v průměru 1,7 milionu tun materiálu. Nové lokomotivy jsou částečně přizpůsobeny provozu na vlečce v areálu huti a jejich hlavním úkolem bude obsluha výroby železa a oceli, převoz materiálu mezi jednotlivými závody huti i expedice hotových výrobků.

  „Více než dvacetileté spolupráce CZ LOKO se společností ArcelorMittal Ostrava si velice vážíme. Náhrada stávajícího lokomotivního parku složeného z pěti různých řad za univerzální lokomotivy jedné řady přinese nejen výraznou úsporu nákladů díky o třetinu nižšímu počtu provozovaných vozidel, ale i zásadní zefektivnění systému údržby. Toto řešení náročného provozu na hutní vlečce je jistě příklad hodný následování,“ řekl Josef Gulyás, obchodní ředitel CZ LOKO, a.s.

  ArcelorMittal Ostrava, a.s., patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel v Česku a jedním z devíti výrobců orientované elektrotechnické oceli na světě. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají 7 250 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci dokončené v roce 2015 vyrábí společnost surové železo i ocelové výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.

  Zpět
  ×