Prezentace první dvojice lokomotiv pro Lotyšské železnice

21.11.2016

Dne 20.05.2016 proběhla prezentace lokomotivy 2M62UM-0111 v Lotyšsku, první dvojic lokomotiv celkové série o počtu 14 ks., které jsou určené pro provoz na lotyšských železnicích Latvijas Dzelzceļš.

Modernizace probíhala v rižském depu společnosti SIA „LDZ ritošā sastāva serviss“ pod dohledem a kontrolou pracovníků CZ LOKO. Během měsíce června bude lokomotiva podrobena zkouškám a v červenci předána do provozu.
Lotyšský národní železniční dopravce Latvijas Dzelzcels uzavřel se společností CZ LOKO kontrakt na modernizaci 14 dvojdílných diesel – elektrických lokomotiv 2M62U, přičemž poslední dvojice by měla být předáno do provozu v roce 2017. Pakety pro modernizaci vyrábí jihlavská provozovna CZ LOKO, pro pohon budou použity spalovací motory MTU od firmy Rolls-Royce Power Systems o výkonu 2 200 kW, plnící emisní normu Euro IIIA.
Modernizace šestinápravových lokomotiv, i v Čechách známých pod označením „Sergej“, lotyšskému dopravci přinese výrazně nižší náklady na provoz a údržbu, prodloužení životnosti, vysoký komfort a bezpečnost pro obsluhující personál. Design navazuje na lokomotivy řady 753.6. Lokomotiva je konstruována jako skříňová s jednou kabinou strojvůdce. Maximální rychlost je 100 km/h. Vozidla budou nasazována na těžkou nákladní dopravu z Ruska a Běloruska.
V Lotyšsku už CZ LOKO pro státní železnice modernizovalo v letech 2011 až 2013 14 posunovacích lokomotiv ČME 3M.

Zpět
×