• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Šlapohybového klání „Memoriál prof. Jiřího IZERA“ letos v netradiční trase

  20.06.2022

  Již po dvaadvacáté se v červnu uskutečnil tradiční amatérský závod studentů, pedagogů a absolventů oboru Dopravní prostředky, zaměření Kolejová vozidla pořádaný Dislokovaným pracovištěm Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v České Třebové.

  V pátek 10. 6. 2022 se odpoledne sešlo celkem 14 příznivců cyklistiky nejen z České Třebové a okolí, aby všichni změřili své síly, a to bez ohledu na svůj věk či hmotnost. V letošním ročníku však čekala na přihlášené účastníky nečekaná změna trasy. Z důvodu opravy silnice ze Zhořského kopce do Přívratu, kudy je od začátku tohoto memoriálu závod trasován, bylo totiž nutné přistoupit ke zcela jiné, ale svými podmínkami vcelku srovnatelné, okružní trase. Místo již zmíněného Zhořského kopce tak čekalo na závodníky tentokrát zdolávání Kozlovského kopce. A protože tradičním sponzorem Šlapohybového klání je CZ LOKO, a. s., start a zároveň i cíl závodu stanovili organizátoři symbolicky u „horní brány CZ LOKA“. První část trasy vedla ulicí Semanínská po víceméně rovinatém úseku až do obce Semanín. Odtud čekal na Šlapohybce ostrý výšlap ke kozlovské hájence. Odměnou za tento výkon byl pak následný sjezd Serpentýnami zpět k CZ LOKU. A protože závodníci se při jízdě drželi tradičního hesla Šlapohybového klání „Není důležité vyhrát, ale dojet do cíle“, zvládli všichni tento více než 12km okruh s celkovým převýšením 200 m bez nejmenších obtíží.

  Po ukončení závodu se všichni účastníci přemístili na svých šlapohybech k fotbalovému stadionu, kde už pak v obvyklém stylu proběhl slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků. Třem nejlepším borcům osobně poblahopřál prezident a stále aktivní účastník Šlapohybového klání Jaromír Zelenka, který jim zároveň předal diplomy a hezké ceny od sponzora akce CZ LOKO, a.s.

  Tradiční šlapohybové klání však není jen o sportovních výkonech, ale především o společném neformálním setkávání studentů, pedagogů a absolventů mimo školní lavice či zasedací místnosti. Proto neméně důležitou částí je vždy závěrečné posezení ve venkovních prostorách Restaurace Na Stadionu. Zde se letos živě diskutovalo nejen o tom, zda letošní netradiční trasa závodu se pro svoji půvabnou krajinu nestane od příštího 23. ročníku Šlapohybového klání – Memoriálu prof. Jiřího Izera trasou tradiční.

  Zpět
  ×