• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Speciální vozidla CZ LOKO budou jezdit v sofijském metru

  30.08.2018

  Počátkem týdne zamíříla do Sofie dvě speciální vozidla s označením MUV 74 M-S vyrobená v českotřebovské společnosti CZ LOKO. V bulharském hlavním městě je dopravní firma Metropolitan Sofia nasadí v metru při údržbě tratí. První vozidlo je vybaveno pracovní plošinou pro přístup k trolejovému vedení, druhé pak standardní hydraulickou rukou a také pluhem pro odklízení sněhu, neboť zde podzemní dráha vede z části i po povrchu. Během září dojde v Bulharsku k zaškolení personálu a uvedení obou „muvek" do provozu.

  „Dopravní podniky jsou důležitým segmentem našich obchodních zájmů a rozhodně jim máme co nabídnout. Vedle motorových univerzálních vozíků se všemi možnými nástavbami a platformami třeba také lehké posunovací lokomotivy EffiShunter 300. Ty jsou určeny pro vozbu pracovních vlaků při údržbě tunelů a tratí metra,“ říká Jan Kutálek, ředitel prodeje CZ LOKO.

  Právě posunovací dieselelektrickou lokomotivu EffiShunter 300 si v CZ LOKO letos objednala dopravní společnost Metro Warszawskie, provozující podzemní dopravu v polském hlavním městě. Firma ji využije v depu u stanice Kabaty k technologické obsluze mezi halami pro údržbu souprav. Zároveň bude sloužit jako záloha pro případ, že by došlo k výpadku elektřiny a vozy metra by uvázly v tunelu.

  Po velké zakázce na dodávku 50 speciálních vozidel MUV 75 pro českého správce železniční dopravní cesty SŽDC tedy nyní CZ LOKO se svými speciály proniklo i do Bulharska a usiluje o vstup na další trhy zemí Evropské unie.

  MUV 74 M-S pro metro Sofia

  MUV 74 M-S s pluhem

  MUV 74 M-S pro metro Sofia

  MUV 74 M-S s pracovní plošinou

  Zpět
  ×