• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Subterra převzala první EffiShunter 1000. Využije ho při železničních stavbách

  04.05.2022

  Stavební společnost Subterra se stala prvním českým soukromým provozovatelem lokomotivy EffiShunter 1000 (označení 744.150) vybavené zabezpečovacím systémem ETCS. Její zástupci ji převzali 29. dubna v Jihlavě.

  „Zvýšíme efektivitu práce celé divize železničního stavitelství a kvalitativně ji posuneme zase o stupínek výš,“ uvedl Jaroslav Čižinský, výrobně-technický ředitel Subterry, patřící do skupiny Metrostav. Spolu s ním byli přítomni Miroslav Kadlec, ředitel divize 3, Radim Wrana, vedoucí Provozu železniční mechanizace a Tomáš Turek, vedoucí střediska Půjčovna strojů.

  Firma moderní vozidlo využije především při přepravách stavebního materiálu a traťové mechanizace na stavbách v Česku i na Slovensku. Zvýšení dopravní nezávislosti a flexibility ji umožní lépe plánovat a koordinovat činnosti, zajišťované dosud odavatelsky či pronájmy. Smlouva s CZ LOKO přitom zahrnuje také opci na další dvě lokomotivy.

  Jak představitelé Subterry uvedli, při rozhodování celkem logicky padla volba na tuzemského a zavedeného výrobce, který zároveň garantuje bezproblémový servis a údržbu.

  „Komplexní portfolio služeb patří do naši  dlouhodobé obchodní strategie. A velmi nás těší, že zákazníci na tuto formu spolupráce slyší. Tím, že starost a péči o lokomotivu přenechají nám, se totiž mohou plně soustředit na svůj hlavní byznys,“ uvedl Michal Schaffer, vedoucí marketingu a zákaznických služeb z CZ LOKO.

  Zpět
  ×