• HOT LINE SERVIS

  +420 702 242 018

 • Z tabletu i stavebnic jsou výherci nadšeni

  21.11.2016

  Soutěž o hodnotné ceny žáky oslovila, těší se i na exkurzi do firmy CZ LOKO. Zpopularizovat technické vzdělávání – přesně takový cíl měla splnit soutěž, kterou vyhlásil personální úsek CZ LOKO spolu s Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou Česká Třebová.

  Po čtyři pátky bylo prostřednictvím Orlického deníku zveřejněno osm otázek – polovina týkající se firmy CZ LOKO a polovina týkající se spolupracující českotřebovské školy. První cenou byl tablet a právě ten byl motivací k soutěži i pro jeho pozdějšího držitele. „Překvapilo mě, že jsem první cenu vyhrál já. Tablet je hezký, budu ho používat hlavně na hry, filmy a internet,“ říká vítěz soutěže Radovan Hájek, který chodí do 9. B Základní školy Nádražní v České Třebové. V deníku i na webu „O soutěži jsem si přečetla v Orlickém deníku, zaujala mě a tak jsem si zasoutěžila. Řekla jsem si, že prohrát nic nemůžu, tak proč ne,“ usmívá se držitelka ceny za druhé místo v soutěži, sedmačka Sára Hegrová ze Základní školy Komenského v Ústí nad Orlicí.
  Výherci ceny převzali ve středu 16. prosince. Sára Hegrová ale v tu dobu zrovna bojovala s bacily, cenu za ni přímo v hodině matematiky převzala její třídní učitelka Alena Dostálová. „Při předávání byla Sára nemocná a pro ostatní to byla tak trochu pecka,“ směje se Alena Dostálová s tím, že Sáře cenu předala v úterý na vánoční besídce. „Byla překvapená, ale ne tolik. Už o své výhře věděla,“ dodává s tím, že na vánoční besídce také s dětmi probírala exkurzi do firmy CZ LOKO. Technika je zajímá. Sára dostala velkou technickou stavebnici Merkura a je s ní spokojená. Sama se totiž, ač je dívka, o technické věci zajímá. „Už jsem ji vyzkoušela a je dobrá,“ potvrdila bezprostředně poté, co Merkur převzala od třídní učitelky. Výhra za třetí místo, tedy malou stavebnici Merkur a propagační předměty firmy CZ LOKO, putovala do Vysokého Mýta, a to do 9. B Základní školy Jiráskova. „Soutěž jsem našel na internetu, něco jsem hledal a zrovna mi vjela pod oko,“ uvádí výherce Tomáš Stoklasa. „Řekl jsem si, že to zkusím. Výhra mě překvapila, nevěřil jsem, že ji dostanu,“ doplňuje deváťák. Všechny tři šťastlivce doma pochválili. Třídy, do kterých všichni tři výherci chodí, čeká odborná exkurze do provozu tohoto předního středoevropského výrobce lokomotiv. „Moc se tam těšíme,“ uvádí za všechny Radovan Hájek.
  Také redakci Orlického deníku zájem čtenářů potěšil. „Do soutěže se totiž zapojili děti, rodiče i prarodiče doslova z celého Orlickoústecka. Je vidět, že technika a železnice k našemu regionu bytostně patří. Nejspíš i proto bylo v odpovědích minimum chyb,“ popisuje Lucia Faltejsková z redakce Orlického deníku.

  Zpět
  ×