Výročí 170 let oslaví v CZ LOKO dnem otevřených dveří

13.05.2019

V sobotu 1. června se ve výrobním závodě CZ LOKO v České Třebové otevřou brány široké veřejnosti. Stane se tak u příležitosti významného jubilea, kdy si zdejší výrobce kolejových vozidel připomene rovných 170 let od založení místních železničních dílen. Největší hvězdou celého dne se stane Leoš Mareš a jeho show, která vypukne v 13:00.

„Den s CZ LOKO zcela výjimečně poodkryje know-how, které uplatňujeme při výrobě a modernizacích lokomotiv. Návštěvníci díky tomu na vlastní oči uvidí celý výrobní proces od A do Z. Otevřená bude hala pro opravy elektrických točivých strojů, montovna, hala pro demontáž, lakovna, podvozkárna s motorárnou, zkušebna lokomotiv a kolejová váha“ přibližuje program oslav Jan Hošek, vedoucí oddělení marketingu CZ LOKO.

Doprovodný program pro celou rodinu nabídne různé sportovní akce, show s klauny nebo malování na obličej. Modeláři jistě ocení modulovou železnici v měřítku TT v délce 35 metrů. V zadní části areálu se návštěvníci budou moci svézt šlapací drezínou, parní lokomotivou BS 200 nebo nejnovějším speciálním vozidlem MUV 75 z produkce CZ LOKO.

V rámci oslav 170 let bude společně s představiteli partnerských středních škol a univerzit představen oficiální 1. ročník programu CZ TRAINEE. Půjde o zážitkový roční program s cílem vybrat ty nejlepší talenty pro další spolupráci s CZ LOKO.

Kulaté jubileum připomene nová publikace, zachycující nejvýznamnější milníky v historii CZ LOKO. Nadto blíže analyzuje dějiny výrobních závodů v České Třebové a v Jihlavě včetně výroby motorových lokomotiv na našem území. Slavnostní křest publikace CZ LOKO – 170 let tradice proběhne v 11:45 za účasti starostky České Třebové paní Magdaleny Peterkové. Publikace bude k zakoupení po celý den spolu s dalšími upomínkovými předměty.

Den s CZ LOKO začíná 1. června v 10:00, konec je plánovaný v 16:00. Vzhledem k omezené kapacitě parkování u areálu doporučují organizátoři cestu vlakem.

Den s CZ LOKO

Program dne

Den s CZ LOKO

Mapa areálu

Zpět
×